Guiseley Gallop

Sunday 31st March 2002

Unofficial Results

Multi-Terrain 10K (approx)
Pos Name             Group  Time  Club
  1 Jamie Noon         M    36.27 Pudsey & Bramley
  2 Steve Tibbs        M    36.57 Wakefield
  3 Stephen Whetstone M40   36.59 Pudsey & Bramley
  4 Jon Cordingley    M40   37.07 Bingley
  5 Richard Watson     M    37.22 Leeds/Brad Tri
  6 Sean Cotter        M    37.34 U/A
  7 Richard Pattinson  M    38.12 Fellandale
  8 Phil Grimes       M45   38.20 Halifax
  9 Bryce Aitken      M40   38.22 Fife AC
 10 Andrew Wade        M    38.25 Ilkley
 11 Mark Turrell       M    38.25 Harrogate
 12 Bob Duncan        M40   38.44 York Acorn
 13 Billy Kerr        M45   38.49 Ilkley
 14 Gary Bailey        M    39.04 Bingley
 15 Brian Goodison    M45   39.18 Holmfirth
 16 Gary Armitage     M45   40.06 Longwood
 17 Paul Render       M40   40.09 Harrogate
 18 Dean Wallace      M40   40.12 Barnsley
 19 Robert Samuels    M40   40.13 Pudsey Pacers
 20 Dominic O'Hooley   M    40.23 Dragons
 21 Les Haynes        M55   40.27 Bingley
 22 Nick Pearce       M45   40.33 Ilkley
 23 Duncan Clark      M40   40.39 Abbey Runners
 24 Jack Verity       M40   40.51 St Bedes
 25 Brian Howell      M40   41.05 U/A
 26 Warren Storton     M    41.06 U/A
 27 Mike Walker       M55   41.08 Gosforth
 28 Johnathon Hendry   M    41.15 Leeds/Brad Tri
 29 Andrew Shelbourne  M    41.17 Barnsley
 30 David Britton     M40   41.29 Fellandale
 31 Tim Clegg         M40   41.42 Keighley & Craven
 32 Paul Robinson     M19   41.53 Leeds/Brad Tri
 33 Peter May         M40   42.00 Horsforth
 34 C.Chown           M40   42.30 Pudsey Pacers
 35 Mick Jeffrey      M50   42.32 Otley
 36 Richard Taylor     M    42.35 Keighley & Craven
 37 Terry Lonnergan   M50   42.37 Bingley
 38 Helen Jackson      F    42.38 Bingley
 39 Sean Casey         M    42.38 Pudsey Pacers
 40 Graham Plews      M45   42.42 Leeds/Brad Tri
 41 Tim Tower         M40   42.44 Valley Striders
 42 Patrick Turton    M40   42.46 Queensbury
 43 Chris Smith        M    42.47 U/A
 44 Joan Jackson      F45   43.24 Northern Vets
 45 Mark Bean          M    43.34 Valley Striders
 46 Mark Wilkinson     M    43.37 Keighley & Craven
 47 Phil Hincecliffe   M    43.45 Barnsley
 48 Karen Pickles      F    43.49 Spenborough
 49 Les Fenton        M45   43.49 Spenborough
 50 David Swift        M    43.52 Leeds/Brad Tri
 51 Alan Judd         M50   43.53 Fellandale
 52 Peter Hughes      M45   44.03 Queensbury
 53 Jason Duggan       M    44.11 U/A
 54 Paul Tranter       M    44.20 U/A
 55 R. Kershaw         M    44.20 U/A
 56 Steve Wood        M45   44.21 Horsforth
 57 Guigon             M    44.28 U/A
 58 Andrew Ackroyd    M45   44.30 Harrogate
 59 Kevin Stokes       M    44.32 U/A
 60 Tim Broomfield    M45   44.36 Harrogate
 61 Tom Day            M    44.43 Cleethorpes
 62 Steve Hall        M40   44.45 U/A
 63 Kath Drake        F40   44.47 Spenborough
 64 Lyn Hughes         M    44.52 U/A
 65 Victoria Macfarla  F    44.54 Abbey Runners
 66 Andrew Cutts      M40   44.55 Valley Sriders
 67 John Douglas      M40   44.56 Horsforth
 68 Graham Eastell    M45   45.15 St Bedes
 69 Kevin Watson      M55   45.20 U/A
 70 David Scott       M55   45.23 Clayton le Moors
 71 Alistair Fail     M40   45.32 Valley Sriders
 72 Paul French       M55   45.33 Fellandale
 73 John Blenkcoin     M    45.38 U/A
 74 Glenn Robinson     M    45.42 St Theresas
 75 Simon Green       M45   45.48 Reebook RC
 76 Keith Davies       M    45.49 Les Coupiers
 77 Ruth Davies        F    45.49 Cardiff
 78 David Barras      M50   45.52 Leeds City
 79 Alex Porter        M    45.58 U/A
 80 Maggie Adamson    F45   46.05 St Bedes
 81 D.J. Burton       M45   46.14 U/A
 82 David Smart       M50   46.16 Leeds/Brad Tri
 83 P.E.Cotterill     M45   46.18 U/A
 84 Simon Wood         M    46.19 Abbey Runners
 85 Mike Midgley      M55   46.22 Valley Sriders
 86 Mark Holberry     M40   46.28 West Yorks Police
 87 Richard Whitaker   M    46.30 U/A
 88 Craig Barrett      M    46.43 Halifax H
 89 Peter Johnson     M50   46.44 U/A
 90 John Lord          M    46.48 U/A
 91 Nik Stokes         M    46.50 York Postal H
 92 David Armstrong   M50   46.56 St Bedes
 93 James Glover       M    46.58 Fellandale
 94 Russ Price        M55   47.00 Leeds City
 95 John Hutchinson   M50   47.02 Kirkstall
 96 Jenny Wakeman     F45   47.11 Barnsley
 97 S.Wilby           M45   47.12 Queensbury
 98 Philip Knight      M    47.13 U/A
 99 Robin Stebbings   M45   47.15 Wymondam AC
100 Martin Hall        M    47.16 U/A
101 Lisa Dent          F    47.18 U/A
102 Glenn Tabor       M40   47.22 U/A
103 David Spink       M40   47.26 Kirkstall
104 Michael Mangan     M    47.26 U/A
105 Bryan Gawthorpe   M45   47.27 Fellandale
106 Tim Cock          M60   47.28 Holmfirth
107 Alan Dickinson     M    47.30 Queensbury
108 Julie Harvey      F35   47.32 Ilkley
109 Mark Hetherington  M    47.38 Abbey Runners
110 Mark Hallam        M    47.39 U/A
111 Peter Lambert     M65   47.42 Valley Sriders
112 Helen Windas      F35   47.46 Dragons
113 Keith Pratchett   M55   48.02 St Bedes
114 Howard Jeffrey    M45   48.10 Otley
115 Nicholas Charlesw  M    48.11 U/A
116 Derek Scott       M40   48.20 York Acorn
117 Paul Hustwit      M50   48.27 Horsforth
118 Carl Dacres        M    48.32 U/A
119 Paul Glover       M55   48.39 Fellandale
120 Simon Rogers       M    48.45 Horsforth
121 Richard Thompson  M50   48.47 Airecentre Pacers
122 Alison Forkins     F    48.56 Airecentre Pacers
123 Chistopher Hill   M45   49.10 Airecentre Pacers
124 Gerry Orchard     M45   49.11 York Acorn
125 Iain Chrichton     M    49.14 U/A
126 Sue Haslam        F45   49.21 Scarborough
127 Alan Stainer      M50   49.23 Wakefield
128 Gary Hetherington  M    49.29 U/A
129 Andrew Toft       M40   49.31 Baildon
130 Rosalind Lee      F19   49.35 U/A
131 Jamie Willis      M50   49.36 St Bedes
132 Denise Johnson    F40   49.38 Pudsey Pacers
133 Jaqueline Ackroyd F45   49.46 Harrogate
134 Jo Maycock         F    49.54 Abbey R
135 Pete Willis       M40   49.58 Nidd Valley
136 Chris Normington   M    50.03 U/A
137 M.Geary           M40   50.06 U/A
138 Chris Baker       M19   50.08 Pudsey & Bramley
139 Steve Ingleden    M45   50.14 Selby Striders
140 S.P.Blades        M50   50.20 U/A
141 John Newman        M    50.21 Royal Navy AC
142 Kevin Bowles       M    50.26 U/A
143 Peter Murray       M    50.26 U/A
144 Peter Ward        M40   50.31 U/A
145 Neil Priestley     M    50.39 U/A
146 Chris Glyle        M    50.46 U/A
147 Craig Watson       M    50.46 Quakers RC
148 James Dolan       M19   50.57 Abbey R
149 Sharron Lea-Smith  F    51.02 Bingley H
150 Denise Green      F35   51.10 Wakefield
151 R.Gray            M50   51.11 Ilkley
152 John Stokes       M55   51.13 Selby Striders
153 Chris Jackson     M40   51.15 U/A
154 Neil Midgley      M50   51.17 Holme Valley
155 Geoffrey Dimelow  M45   51.19 Penistone FR
156 Heath Reilly       M    51.25 Halifax
157 Carl Smith         M    51.28 U/A
158 R.C.Stoddard      M40   51.30 U/A
159 Brian Campbell    M50   51.32 U/A
160 Gill Whalley      F40   51.34 Bingley H
161 Ian Blatchford     M    51.40 U/A
162 Steve Brown       M40   51.42 Halifax
163 Simon Thomas       M    51.43 U/A
164 Barry Cornelius   M50   51.44 U/A
165 Linda Wright      F40   51.58 Ilkley
166 Peter Yates       M50   52.03 Leeds/Brad Tri
167 Jennifer Vesey    F50   52.04 Bingley H
168 M.Pearson         M45   52.08 U/A
169 William Morris     M    52.09 Airecentre Pacers
170 Tim Edwards        M    52.11 U/A
171 John Marcou       M45   52.15 U/A
172 Helen Lugton       F    52.20 Marlow Striders
173 Steve Hart        M40   52.22 U/A
174 Diane Waite       F35   52.23 Stainland Lions
175 David Waite        M    52.27 Stainland Lions
176 Steve Lund        M40   52.29 Goole Viking Striders
177 Susan Simpson     F40   52.31 U/A
178 Christopher Oldfi  M    52.33 Meltham
179 Stuart Anderson   M55   52.40 Wakefield
180 S.Boodhow          M    52.49 U/A
181 Robert Leinster   M55   52.53 Adams RC
181 Stepen Garth       M    52.54 U/A
182 Jon Pickering      M    52.55 U/A
183 Colin Lugton      M55   52.57 Tunbridge Wells
184 Alison Murray     F35   53.01 U/A
185 Richard North     M40   53.04 U/A
186 David Nootch      M45   53.07 U/A
187 Paul Cashon        M    53.09 U/A
188 Neal Shotter      M45   53.11 Kirkstall H
189 Pete Andrews      M50   53.11 Denby Dale
190 John Streets      M40   53.12 U/A
191 Judith Smart      F50   53.15 Ilkley
192 Gerard Biggs      M40   53.16 Bingley
193 Paddy Hagan        M    53.16 U/A
194 Lloyd Rakusen     M50   53.24 Adams RC
195 David Coates      M45   53.31 Chapel Allerton
196 Alice Banks       F45   53.35 Marlow Striders
197 Adrian Scott       M    53.46 U/A
198 Maurice Lewis     M50   53.49 Kirkstall H
199               566       53.53
200 Theresa Duckett    F    54.04 Horsforth
201 Dave Robinson     M45   54.10 Leeds/Brad Tri
202 Ron Smales        M45   54.15 U/A
203 Stella Cross      F40   54.16 Abbey Runners
204 Victoria Wright   F19   54.18 U/A
205 Nicholas Beech    M45   54.35 Army AC
206 Davina Smith      F35   54.37 U/A
207 Richard Startin    M    54.41 Denby Dale Travellers
208 Russell Olliver   M50   54.41 Aire Centre Pacers
209 Graham Whitworth  M55   54.47 Wakefield
210 John Conner        M    54.48 U/A
211 Nigel Hammonds     M    54.48 U/A
212 Peter Hey         M45   54.53 Kirkstall H
213 Eric Greenwood    M55   54.56 Stainland Lions
214 D.Charleston       M    55.03 U/A
215 Andrew Scott       M    55.06 U/A
216 Janette Freeman    F    55.12 Leeds/Brad Tri
217 Michaela Norton    F    55.13 Abbey Runners
218 Alan Scholey      M45   55.15 Ackworth
219 Paul Felgate      M45   55.16 U/A
220 Simon Eastwood     M    55.26 St Bedes
221 Stephen Wallis    M40   55.49 March Braza
222 Ann Atkinson      F45   55.50 Dragons
223 Angela Crawford   F40   55.52 Aire Centre Pacers
224 Paul Forkins      M55   55.53 Aire Centre Pacers
225 Alan Gibson        M    55.56 Stainland Lions
226 Carmel Parker     F40   56.01 Knavesmire
227 Alexander Dale    M45   56.14 U/A
228 Berni Conner      M40   56.18 Ilkley
229 Dominic Copsey    M45   56.24 U/A
230 Andrew Wright     M40   56.25 Ilkley
231 Geoffrey Kay      M50   56.27 Baildon
232 Colin Huntley     M65   56.33 St Bedes
233 Helen Tickner      F    56.35 Dragons
234 Vincent Murphy     M    56.49 St Bedes
235 Julie Bushell     F35   56.52 York Acorn
236 Gail Anson        F35   57.02 U/A
237 John Gunning      M40   57.02 U/A
238 Dick Vesey        M50   57.09 Bingley
239 Timothy Milner    M40   57.13 U/A
240 Sandra Aitken     F40   57.19 Fife AC
241 Anne Little       F45   57.23 St Bedes
242 D.Brown           M55   57.28 U/A
243 John Goodson      M55   57.40 U/A
244 Sally Heslop      F35   57.55 U/A
245 Carole Raistrick  F50   58.04 St Bedes
246 David Berry       M50   58.05 Knavesmire
247 Emma Greenbank     F    58.08 Bingley
248 John Tate         M40   58.17 U/A
249 Alec Ratcliffe    M55   58.20 Keighley & Craven
250 Alison Glover     F35   58.22 Pudsey Pacers
251 Clare Haslam      F19   58.40 Scarborough
252 Michael Dowlins   M50   58.51 U/A
253 Diane Streets     F40   58.55 U/A
254 John Hilton       M50   59.07 Abbey Runners
255 George Wood       M40   59.10 Dragons
256 Ruth Murphy       F35   59.14 St Bedes
257 Kirsty Forrest     F    59.18 U/A
258 Robin Haslam      M45   59.23 Scarborough
259 Adrian Pitts      M55   59.34 Stainland Lions
260 John Wallace       M    59.36 U/A
261 Eileen Sharman    F45   59.49 Radcliffe AC
262 Lisa Hincgcliffe   F    59.55 Barnsley
263 Graham Benton     M45   60.07 Maltby RC
264 Brian Laun-Wilson  M    60.17 Dragons
265 Jane Large        F35   60.17 Dragons
266 John Murray        M    60.26 U/A
267 Anthony Meakin    M45   60.28 Radcliffe AC
268 Lynn Morris       F50   60.31 Aire Centre Pacers
269 Ruth Mausdale      F    60.35 Aire Centre Pacers
270 Lorraine Butterfi F35   60.42 Holme Pierrepoint
271 Phil Hickling     M45   60.44 Bell Harp Hornets
272 W.Simpson          M    60.53 U/A
273 Debbie Hoos        F    60.59 Dragons
274 S.Elliott         F40   61.07 Eccleshill
275 Beverley Byant     F    61.17 Dragons
276 Malcom Sharp      M55   61.22 Baildon
277 Carole Blanchard  F40   61.27 U/A
278 Collette Leethan  F40   61.28 Goole Viking
279 Ray Smith         M40   61.28 Goole Viking
280 Andrew Melville   M50   61.41 U/A
281 Eric Biani        M55   62.01 Baildon
282 Graham Walton     M45   62.03 Bradford/Airedale
283 Patricia Pitts    F50   62.05 Stainland Lions
284 Kirsty Shackleton  F    62.12 St Bedes
285 Amanda Parry       F    62.13 St Bedes
286 Helen Felgate     F45   62.13 U/A
287 Jonathon Hart-Woa M45   62.16 U/A
288 Steve Howorth     M45   62.17 U/A
289 Nick Fitzpatrick   M    62.30 U/A
290 Dot Carr          F55   62.32 U/A
291 Roy Hollingsworth M55   62.34 Dragons
292 Phil Hill         M70   62.35 Horsforth
293 Harish Champaneri M50   62.41 U/A
294 L.Butterfield     M55   63.17 U/A
295 Alan Gibbs        M40   63.18 U/A
296 Roz Wood          F40   64.06 Rothwell
297 Geoffrey Kent     M40   64.07 Rothwell
298 Graham Orbell     M50   64.27 Dragons
299 Jane Coupe        F40   64.37 Ilkley
301 A.Tate             M    64.38 U/A
302 Clare Kellett     F45   64.46 U/A
303 Fiona Marshall    F40   64.47 Dragons
304 Tom Davison        M    64.48 Dragons
305 Lindsay Francis    F    65.06 U/A
306 Victor Chevens     M    65.06 U/A
307 Stephen Shaw      M50   65.18 U/A
308 David Wariner     M50   65.23 U/A
309 Pat Reynolds      F50   65.24 Dragons
310 Trish Pearson     F40   65.42 Dragons
311 Michelle White     F    65.51 U/A
312 Gloria Jackson    F40   65.52 Dragons
313 Stephen Bell       M    65.53 U/A
314 Ian Quire         M40   65.58 U/A
315 Geoff Guy         M45   66.00 Bradford/Airedale
316 Ian Wilkie        M55   66.05 Northern Vets
317 Jane Cullingworth F40   66.45 Bingley H
318 Clare Macina       F    67.04 Ilkley
319 Paul Below        M40   67.08 U/A
320 Meryll Cripps     F50   67.18 U/A
321 Joanne Wood       F40   67.34 Dragons
322 Ron Daggett       M55   67.35 Pudsey Pacers
323 Charles King      M55   67.52 U/A
324 Rachel Gee         F    67.52 U/A
325 Wendy Hume        F50   68.09 U/A
326 Wilfred Hume      M55   68.09 U/A
327 Joan Warriner     F50   68.46 U/A
328 Derek Doween      M40   69.03 U/A
329 Trevor Posliff    M40   69.21 Ackworth
330 Derek Waterton    M55   69.22 Ackworth
331 Sue Lugton        F50   69.36 Tunbridge Wells
332 Bernadette Baldwi F40   69.53 U/A
333 Marlene Asquith   F50   70.16 Kirkstall
334 Jim Aveyard       M50   70.27 U/A
335 Michelle Nurcross  F    71.08 U/A
336 Lisa Chadway       F    71.44 U/A
337 Paul Chadaway     M55   71.44 U/A
338 Richard Sharpe     M   154.19 U/A
339 T.Snell           M45  154.19 U/A


Last Updated on 07/04/2002
By Bob Jackson
Email: bob.jackson@virgin.net