Harewood 10 mile Trail Race

Sunday 3rd October 2010

Confirmed Results

created 12 Oct 10

                                                                                    Pos     .
Pos   No   Name                              Club                      Cat    Time   in  Prev
                                                                                    Cat Races
  1   528  Tim           Midgley             Bingley H                 M      58.10   1     2
  2   540  Shaun         Dimelow             Barnsley H                M40    59.39   1     0
  3   508  Matthew       John                Abbey R                   M      59.51   2     1
  4   221  Daniel        Jenkin              U/A Durham                M      62.33   3     1
  5   306  Nigel         Armitage            Pudsey P                  M      62.53   4     0
  6   371  Nigel         Bedell              Keighley & Craven A C     M40    63.04   2     4
  7   245  Kevin         Erskine             Tadcaster H               M      63.20   5     2
  8   437  Julian        Hood                U/A Copmanthorpe          M      63.31   6     0
  9   471  Michael       Hunt                Trafford A C              M      63.36   7     2
 10   570  James         Clark               Pudsey P                  M      64.16   8     2
 11   358  Andrew        Dobby               Harrogate H               M      64.22   9     3
 12   472  Mark          Pigford             Stainland Lions           M40    64.58   3     0
 13   503  Scott         Macvicar            Wetherby R                M      65.39  10     0
 14   370  Oliver        Smith               U/A Alwoodley             M      65.47  11     0
 15   443  Dave          Mcguire             Hyde Park H               M40    65.59   4     0
 16   408  Steve         Middleton           U/A Northallerton         M      66.12  12     0
 17   415  Keith         Thomas              Burnden R R               M50    66.19   1     1
 18   383  Stephen       King                Tadcaster H               M40    66.32   5     0
 19   494  John          Calvert             U/A Dewsbury              M40    66.44   6     1
 20   499  James         Morris              Dewsbury R R              M      66.50  13     1
 21   314  Richard       Reeve               Ilkley H                  M50    66.51   2     1
 22   401  Jonathan      Collins             Stainland Lions           M      66.55  14     0
 23   353  Stephen       Whiteley            Barnsley H                M40    67.17   7     1
 24   474  Tristan       Sheard              Stainland Lions           M      67.21  15     0
 25   267  Andrew        Meskimmon           Dewsbury R R              M40    67.23   8     3
 26   476  Nathan        Crossley            Horsforth H               M40    67.33   9     0
 27   444  Pauline       Munro               Bingley H                 F35    67.37   1     0
 28   539  Richard       Hand                Stainland Lions           M      67.46  16     0
 29   446  Andrew        Teal                Pudsey P                  M40    67.51  10     0
 30   342  Paul          Fordham             Barnsley H                M40    67.58  11     3
 31   533  Jo            Waites              Calder Valley F R         F35    68.10   2     0
 32   214  Paul          Stalker             Nidd Valley R R           M      68.20  17     1
 33   373  Adrian        Brown               U/A Pudsey                M      68.21  18     2
 34   332  Andy          Todd                Nidd Valley R R           M40    68.28  12     1
 35   223  Mike          Deacon              Nidd Valley R R           M40    68.40  13     3
 36   468  Andrew        Carruthers          Halesowen A C             M40    69.11  14     0
 37   107  Cameron       Whyte               Valley S                  M      69.25  19     0
 38   278  Alan          Bodell              Royton R R                M40    69.45  15     0
 39   179  Keith         Long                Dewsbury R R              M40    70.01  16     2
 40   356  Andrew        Merrick             Ilkley H                  M40    70.16  17     0
 41   495  Dominic       Nurse               Abbey R                   M40    70.23  18     2
 42   459  Jonathan      Yates               Chapel Allerton R R       M      70.33  20     0
 43   218  Robert        Burn                Thirsk & Sowerby H        M50    70.51   3     0
 44   248  John          Robson              U/A Colton                M      70.58  21     0
 45   479  Michael       Joyeux              Quakers R C               M      71.00  22     2
 46   202  Paul          Atkinson            Thirsk & Sowerby H        M40    71.15  19     0
 47   169  Brian         Martin              Quakers R C               M50    71.23   4     1
 48   493  Joe           Brown               U/A Wakefield             M40    71.52  20     0
 49   300  Jack          Verity              St Bede'S A C             M50    71.53   5     1
 50   239  Oliver        Williams            Rochdale H                M      72.07  23     0
 51   506  John          Black               U/A Stockton              M40    72.18  21     0
 52   534  Paul          Biddulph            Calder Valley F R         M40    72.42  22     0
 53   509  Iain          Andrews             Wetherby R                M      72.45  24     4
 54   262  Dennis        Connor              Ripon R                   M40    73.03  23     5
 55   228  Lloyd         Best                Otley A C                 M40    73.16  24     0
 56   289  Jenny         Lingrell            Barnsley H                F35    73.18   3     2
 57   161  Jon           Blane               Harrogate H               M40    73.22  25     4
 58   557  Duncan        Cooper              Ilkley H                  M40    73.36  26     1
 59   402  David         Hutchings           Stainland Lions           M40    73.37  27     0
 60   470  John          Spencer             Rotherham H               M40    73.42  28     2
 61   242  Gareth        Burrell             Halifax H                 M      73.53  25     0
 62   372  Julie         Field               Stainland Lions           F35    74.04   4     3
 63   488  Mark          Frain               Spenborough A C           M      74.20  26     1
 64   343  Mick          Hogan               Eccleshill R R            M50    74.37   6     0
 65   492  Dean          Pearce              Spenborough A C           M      74.45  27     1
 66   473  Amanda        Zito                Stainland Lions           F35    74.54   5     0
 67   554  Shaun         Swallow             Barnsley H                M40    74.59  29     1
 68   205  Ben           Small               U/A Beeston               M      75.02  28     0
 69   572  Joe           Dooley              U/A Stockport             M40    75.08  30     1
 70   555  Andrew        Davidson            Abbey R                   M40    75.13  31     0
 71   288  Paul          Kelly               Darlington H              M50    75.31   7     1
 72   541  Richard       Clarke              Airecentre Pacers         M50    75.37   8     2
 73   347  Graham        Lake                Airecentre Pacers         M      75.38  29     2
 74   562  Dan           Donnelly            F E R C                   M40    75.43  32     0
 75   546  Neil          Handley             U/A Newark                M40    76.05  33     4
 76   366  Andrew        Hilton              U/A Ackworth              M      76.17  30     2
 77   423  Graham        Harrison            Pickering R C             M      76.24  31     0
 78   276  Graham        Sarah               U/A Otley                 M      76.33  32     0
 79   491  Mark          Gibson              Horwich Rmi Harriers      M40    76.40  34     1
 80   331  Martin        Thompson            Tadcaster H               M50    76.44   9     3
 81   410  Leanne        Hague               Pudsey P                  F35    76.45   6     2
 82   392  Simon         Hudson              U/A Mirfield              M      76.50  33     0
 83   127  Ian           Yapp                U/A Cundall               M40    76.58  35     2
 84   334  Keziah        Paxton              Thirsk & Sowerby H        F      77.07   1     0
 85   190  Stephen       Hodgson             U/A Horsforth             M40    77.17  36     0
 86   200  Jeff          Clark               Barnsley H                M40    77.25  37     5
 87   355  Philip        Brown               U/A Shipley               M40    77.26  38     0
 88   182  Simon         Roberts             U/A Guiseley              M      77.32  34     1
 89   442  David         Mclachlan           Quakers R C               M40    77.40  39     1
 90   424  Sally         Caton               Stainland Lions           F35    77.56   7     1
 91   186  Carol         Morgan              Nidd Valley R R           F35    78.02   8     1
 92   399  Stephen       Rhodes              Ilkley H                  M      78.05  35     0
 93   253  Dave          Pearson             Burnden R R               M50    78.14  10     1
 94   273  Gary          Dixon               Sedgefield H              M40    78.26  40     0
 95   448  Jack          Wilder              U/A Harrogate             M      78.30  36     0
 96   403  Alan          Hirons              Abbey R                   M40    78.37  41     2
 97   466  Marisol       Carrera-Vivar       Bingley H                 F35    78.39   9     0
 98   456  Terence       Thomson             U/A Chapel Allerton       M50    78.47  11     1
 99   481  Nigel         Craven              Pudsey P                  M50    78.49  12     0
100   530  Emma          Inglis              Skyrac A C                F      78.50   2     2
101   303  Darren        Starkey             Barnsley H                M      78.57  37     0
102   301  John          Mace                Leeds City A C            M50    79.05  13     3
103   282  Howard        Jeffrey             Otley A C                 M50    79.10  14     6
104   512  David         Rayson              Abbey R                   M40    79.13  42     1
105   231  Susan         Robinson            U/A Rodley                F35    79.15  10     2
106   317  Chris         Easton              Chapel Allerton R R       M      79.17  38     0
107   545  Paul          Smith               U/A Leeds 7               M      79.30  39     2
108   558  Alex          Clifford            U/A Horsforth             M      80.10  40     0
109   318  Tom           O'Donnell           U/A Alwoodley             M      80.15  41     2
110   524  Jonathan      Wade                Stainland Lions           M      80.19  42     0
111   348  Wayne         Speight             Dewsbury R R              M40    80.25  43     1
112   340  Kenneth       Evitt               Thirsk & Sowerby H        M50    80.26  15     0
113   138  Mark          Phillipson          U/A Horsforth             M      80.27  43     1
114   480  Simon         Byrne               U/A Darlington            M      80.29  44     0
115   421  Matt          Podd                Otley A C                 M50    80.36  16     1
116   275  Dave          Seaman              Nidd Valley R R           M60    80.40   1     1
117   339  Peter         Rawnsley            Skyrac A C                M60    81.13   2     2
118   538  Scott         Green               Quakers R C               M      81.18  45     0
119   322  John          Popiolek            Pudsey P                  M50    81.24  17     0
120   254  Lesley        Fisher              Burnden R R               F45    81.32   1     1
121   184  Nigel         Greaves             Barnsley H                M      81.34  46     0
122   270  Andrew        Lambe               Quakers R C               M      81.42  47     1
123   517  Richard       Pullan              Hyde Park H               M50    81.47  18     1
124   243  Chris         Jones               Hyde Park H               M50    81.48  19     0
125   240  Liz           Crosland            Keighley & Craven A C     F35    81.49  11     0
126   465  George        Cunningham          U/A Up & Running          M      81.56  48     0
127   490  Mark          Robinson            Quakers R C               M      82.04  49     0
128   159  Christopher   Garnett             Airecentre Pacers         M      82.16  50     1
129   274  Samantha      Rosenberg           U/A Shadwell              F      82.38   3     0
130   130  Glenn         Levison             U/A Shadwell              M      82.38  51     0
131   142  Paul          Kirk                U/A Overton               M50    83.01  20     1
132   542  Andrew        Lade                U/A Alwoodley             M40    83.06  44     0
133   429  Dawn          Bradley             Horsforth H               F35    83.13  12     0
134   346  Nicola        Carter              U/A Knaresborough         F35    83.15  13     0
135   224  Fiona         Deacon              Nidd Valley R R           F45    83.24   2     4
136   226  Simon         Greene              Northern Vets             M50    83.33  21     6
137   549  Tom           Breider             U/A Alfreton              M      83.36  52     0
138   160  Ian           Smith               Wetherby R                M50    83.48  22     2
139   556  Theo          Stavropoulos        U/A Leeds 9               M      84.04  53     0
140   535  Martin        Wright              Ilkley H                  M40    84.17  45     1
141   354  Danny         Gordon              Quakers R C               M60    84.29   3     3
142   454  Nicola        Booth               Thirsk & Sowerby H        F45    84.30   3     0
143   419  Jenny         Beaumont            Airecentre Pacers         F      84.33   4     0
144   144  Liane         Warren              Ackworth R R              F35    84.37  14     4
145   452  Carol-Ann     Davies              Rothwell H                F45    84.47   4     4
146   252  Karen         Potter              Skyrac A C                F35    84.51  15     0
147   212  Ernest        Huck                Thirsk & Sowerby H        M60    85.01   4     1
148   336  David         Dixon               U/A Oulton                M40    85.04  46     6
149   109  Ed            Broughham           Ilkley H                  M50    85.06  23     0
150   213  Ian           Ryder               U/A Bramley               M40    85.07  47     0
151   563  Ivor          Johnson             U/A Marsden               M60    85.08   5     0
152   571  Gregory       Parker              U/A Cookridge             M      85.10  54     0
153   564  Ian           Gilbert             U/A Follifoot             M50    85.17  24     1
154   418  Carolina      Blane               Harrogate H               F      85.22   5     0
155   321  Beverley      Stead               U/A Leeds 11              F45    85.28   5     1
156   389  Luke          Carter              Horwich H                 M      85.35  55     0
157   351  Mark          Valente             Wakefield H               M40    85.40  48     0
158   379  Michaela      Sill                Rothwell H                F      85.41   6     3
159   395  Richard       Ramsden             U/A Shipley               M      85.42  56     2
160   560  Colin         Best                Otley A C                 M50    85.43  25     3
161   368  Kirsty        Henry               U/A Harrogate             F35    85.45  16     0
162   357  Helen         Horton              Ilkley H                  F45    85.51   6     0
163   369  Vic           Verecondi           Ilkley H                  M40    85.51  49     0
164   293  Christine     Holleran            Nidd Valley R R           F45    85.56   7     0
165   422  Clare         Davison             Loftus & Whitby A C       F35    86.00  17     0
166   113  Alan          Harman              Thirsk & Sowerby H        M50    86.06  26     7
167   106  Ged           Coll                Valley S                  M40    86.18  50     0
168   364  Eleanor       Thomas              Rotherham H               F      86.21   7     1
169   173  Jo            Bissell             Barnsley H                F      86.32   8     0
170   225  David         Crossley            Barnsley H                M      86.32  57     0
171   531  Diane         Waite               Stainland Lions           F45    86.42   8     7
172   411  Nicholas      Mercer              U/A Meanwood              M50    86.44  27     0
173   361  John          Cottam              Stadium R                 M50    86.48  28     4
174   428  Craig         Bradley             Horsforth H               M40    86.55  51     0
175   143  Phil          Reay                Haltemprice R R           M      87.01  58     3
176   455  Steven        Booth               Thirsk & Sowerby H        M40    87.10  52     0
177   367  Richard       Archer              Airecentre Pacers         M60    87.23   6     2
178   449  Ben           Bourne              Quakers R C               M      87.24  59     0
179   256  Hilda         Coulsey             Ilkley H                  F55    87.30   1     0
180   359  Martin        O'Brien             Stainland Lions           M50    87.31  29     0
181   521  Matthew       Woodhouse           Icas                      M      87.32  60     0
182   328  Martin        Lamb                U/A Headingley            M50    87.39  30     5
183   501  John          Douglas             U/A Horsforth             M50    87.42  31     4
184   505  Dominic       Brown               U/A Harrogate             M      87.45  61     3
185   445  Peter         Yates               Rothwell H                M60    87.46   7     7
186   551  Jody          Slater              U/A Meanwood              F      87.50   9     0
187   414  Rob           Dransfield          U/A Grantham              M50    87.51  32     0
188   335  Mika          Barlund             U/A Scarcroft             M      88.09  62     0
189   519  Patrick       Grace               U/A Leeds                 M40    88.15  53     0
190   292  Paul          Jefferies           Quakers R C               M50    88.16  33     0
191   296  Simon         Logan               Barnsley H                M      88.18  63     0
192   513  Steve         Hallam              Stainland Lions           M50    88.25  34     2
193   478  Beverley      Hurst               Horsforth H               F45    88.26   9     0
194   561  Jasmine       Salih               Abbey R                   F35    88.39  18     0
195   406  Deborah       Matthews            U/A Silsden               F45    88.51  10     0
196   477  Jane          Webster             Horsforth H               F35    88.56  19     0
197   451  Richard       Payne               Quakers R C               M50    89.00  35     2
198   518  Keith         Pratchett           St Bede'S A C             M60    89.03   8     4
199   559  Michael       Palmer              East Cornwall Harriers    M60    89.05   9     0
200   320  Carron        Watkins             U/A Leeds 11              F45    89.12  11     1
201   152  Michael       Warren              U/A Wakefield             M40    89.29  54     1
202   433  Tim           Cock                Holmfirth H               M60    89.36  10     2
203   261  Carmel        Harrison            Rothwell H                F45    89.40  12     1
204   195  Jessica       Chandler            U/A Clayton West          F35    89.46  20     0
205   337  Richard       Kavanagh            Nidd Valley R R           M40    89.48  55     0
206   350  Nick          Mellor              Ilkley H                  M50    89.55  36     0
207   257  Richard       Thompson            Airecentre Pacers         M50    90.01  37     0
208   514  Keith         Lindley             Doncaster A C             M50    90.06  38     0
209   247  Julie         Hustwit             Kirkstall H               F45    90.29  13     5
210   363  Laura         Murray              Nidd Valley R R           F      90.30  10     0
211   316  Gerrard       Cowburn             U/A Harrogate             M      90.31  64     0
212   219  Charles       Staniforth          U/A Harrogate             M40    90.32  56     5
213   206  Andy          Cooper              U/A Headingley            M40    90.49  57     0
214   171  Steven        Littlewood          U/A Yeadon                M      90.52  65     0
215   436  Paul          Berwin              Harrogate H               M50    90.57  39     0
216   266  Janette       Freeman             Horsforth H               F35    91.06  21     1
217   249  Amanda        Metcalfe            Nidd Valley R R           F45    91.18  14     0
218   382  David         Thompson            U/A Bolton Percy          M50    91.30  40     8
219   457  Kate          Bates               Barnsley H                F35    91.32  22     0
220   217  John          Hewitt              Barnsley H                M60    91.39  11     7
221   487  Steven        Hemingway           Spenborough A C           M50    91.45  41     5
222   125  Ian           Meade               Barnsley H                M60    91.50  12     6
223   536  Philip        Allman              U/A Horsforth             M40    92.00  58     3
224   281  Malcolm       Taylor              U/A Cookridge             M50    92.08  42     0
225   283  Philip        Marsland            U/A Cookridge             M50    92.11  43     7
226   489  Richard       Wilkinson           Spenborough A C           M50    92.19  44     0
227   286  John          Bradbury            Dragons R C               M50    92.35  45     0
228   201  Bev           Clark               Barnsley H                F35    92.36  23     5
229   241  Chris         Burrell             Halifax H                 M50    92.41  46     0
230   520  Flip          Owen                Elvet Striders            M40    92.47  59     0
231   246  Peter         Hey                 Kirkstall H               M50    92.54  47     7
232   515  Richard       Burnell             U/A Rothwell              M50    93.06  48     1
233   187  Anthony       Corbett             Quakers R C               M40    93.30  60     3
234   329  Barry         Townsend            U/A East Ardsley          M40    93.34  61     0
235   553  Chris         Teabath             U/A Wakefield             M      93.36  66     0
236   525  Mark          Keane               U/A Leeds 6               M40    93.40  62     0
237   345  Wendy         Colling             Quakers R C               F45    93.41  15     0
238   435  Harrison      Richards            U/A Headingley            M      93.56  67     0
239   132  Debbie        Bland               Skyrac A C                F55    94.05   2     0
240   330  Jackie        Glass               Airecentre Pacers         F35    94.20  24     4
241   323  Trish         Cutts               Pudsey P                  F45    94.34  16     0
242   548  Paul          Manktelow           U/A Meanwood              M      94.36  68     0
243   305  Ciaran        Burns               U/A Otley                 M40    94.45  63     0
244   427  Toby          Eastaugh            U/A Harrogate             M40    94.47  64     0
245   271  Abbie         Hull                Quakers R C               F      94.56  11     1
246   108  Hazel         Pike                Spenborough A C           F35    94.57  25     4
247   131  Ian           Christopherson      Barnsley H                M60    95.13  13     6
248   344  Mark          Colling             Quakers R C               M40    95.33  65     1
249   167  Nicola        Sale                U/A Sherburn-In-Elmet     F35    95.50  26     0
250   166  Mark          Hutchison           U/A Sherburn-In-Elmet     M      95.51  69     1
251   349  Brendan       Jones               Dewsbury R R              M40    95.54  66     1
252   365  Helen         Goldthorpe          Kirkstall H               F      95.59  12     0
253   552  John          Hughes              U/A Wakefield             M40    96.04  67     0
254   156  Paul          Sugden              Ilkley H                  M40    96.08  68     0
255   532  Sue           Bickerdike          Ilkley H                  F35    96.10  27     1
256   475  Beverley      Smith               Horsforth H               F45    96.15  17     0
257   120  Nik           Sutton-Haigh        Thirsk & Sowerby H        F35    96.30  28     2
258   121  Les           Sutton-Haigh        Thirsk & Sowerby H        M40    96.31  69     0
259   268  Terry         Kinvig              U/A Bramhope              M50    96.43  49     1
260   566  Katie         Merrick             U/A Bramley               F      96.46  13     1
261   391  Graham        Hawden              U/A East Ardsley          M50    96.48  50     0
262   484  Richard       Teale               Harrogate H               M40    96.52  70     2
263   394  John          Marlow              U/A Cookridge             M50    97.00  51     0
264   255  Jan           Smith               Skipton A C               F45    97.08  18     0
265   390  Joanne        Pratt               U/A East Ardsley          F45    97.16  19     1
266   500  Glenn         Tabor               U/A Horsforth             M50    97.23  52     4
267   324  Petra         Bijesterveld        U/A Burley-In-Wharfedale  F45    97.24  20     0
268   522  Victoria      Smith               Icas                      F      97.29  14     2
269   260  Jill          Hobson              Horsforth H               F35    97.30  29     0
270   544  Layla         Bloom               U/A Meanwood              F      97.31  15     0
271   547  Andreas       Mayer               U/A Leeds 6               M      97.32  70     0
272   420  Lynn          Achiro              U/A Kirkstall             F35    97.33  30     1
273   234  Patrick       Nesden              Kirkstall H               M50    98.13  53     4
274   269  Louise        Kinvig              U/A Bramhope              F35    98.20  31     1
275   438  Neil          Fairburn            Baildon R                 M40    98.24  71     0
276   199  Colin         Lugton              Ilkley H                  M60    98.27  14     0
277   526  Jasvinder     Nahal               Chapel Allerton R R       F35    98.35  32     0
278   117  Jacky         Darley              Wetherby R                F45    98.55  21     2
279   502  David         Cattanach           Otley A C                 M50    99.27  54     1
280   527  Rebecca       Gooch               Chapel Allerton R R       F35    99.44  33     3
281   388  Gillian       Smith               Horwich H                 F55    99.51   3     0
282   237  Chris         Hunt                U/A Wortley               M     100.08  71     0
283   151  Paul          Hyde                U/A South Milford         M50   100.10  55     1
284   312  Rosalind      Bedford             Denby Dale Travellers     F45   100.18  22     2
285   523  Mark          Hemingway           U/A Meanwood              M40   100.25  72     0
286   529  Stuart        Inglis              Dragons                   M     100.34  72     5
287   313  David         Bedford             Denby Dale Travellers     M40   100.38  73     1
288   126  Rachel        Nothard             Barnsley H                F45   101.17  23     2
289   510  Eme           Musgrove            Kirkstall H               F     101.22  16     1
290   290  Michelle      Hannam              U/A Barugh Green          F     101.26  17     0
291   467  Jonathan      Wilson              U/A                       M     101.27  73     0
292   291  Steven        Hardisty            U/A Ferry Fryston         M     101.28  74     0
293   315  Helen         Ripley              Barnsley H                F45   101.57  24     0
294   236  Robin         Brown               U/A Bedale                M60   102.03  15     1
295   119  Catherine     Gray                Horsforth H               F45   102.17  25     1
296   250  Avril         Illingworth         Abbey R                   F35   102.29  34     0
297   460  Richard       Dearing             U/A Sproatley             M     102.38  75     0
298   139  John          Gibbon              U/A Upton                 M50   102.40  56     0
299   137  Jane          Butler              U/A Otley                 F45   102.46  26     1
300   463  Carol         Webster             U/A Leeds                 F45   102.51  27     0
301   486  Lee           Leverington         U/A Gawthorpe             M     102.52  76     0
302   430  Amanda        Taylor              U/A Huddersfield          F45   102.54  28     0
303   210  Janette       Cooper              U/A Rothwell              F35   103.01  35     0
304   511  Helen         Fearns              Kirkstall H               F     103.28  18     0
305   397  Almut         Beige               U/A Leeds                 F35   103.33  36     0
306   498  Sophie        Withnall            Eccleshill R R            F     103.34  19     0
307   447  Michelle      Eyres               St Bede'S A C             F45   103.40  29     2
308   565  Mark          Smith               U/A Bramley               M40   103.54  74     1
309   469  David         Bryan               Baildon R                 M     104.04  77     1
310   462  Sarah         Chalmers            Nidd Valley R R           F45   104.22  30     0
311   100  Melanie       Bryan               Baildon R                 F35   104.32  37     1
312   567  Beverley      Griffiths           U/A Ls17                  F     105.01  20     0
313   568  Joceline      Morley              U/A Ls17                  F     105.01  21     0
314   360  Geoff         West                U/A Shadwell              M50   105.21  57     2
315   164  Susan         Hoernig             Road Runners Club         F45   105.34  31     6
316   485  Paul          Milnes              U/A Wakefield             M40   105.39  75     0
317   431  Lisa          Smedley             Pudsey P                  F35   105.40  38     0
318   387  Caroline      Hollick             U/A Chapel Allerton       F35   106.05  39     0
319   380  Camilla       Bean                U/A Harrogate             F     106.29  22     0
320   384  Sandra        Fraser              U/A Burley                F35   106.36  40     0
321   118  Jane          Wood                Abbey R                   F35   106.43  41     1
322   319  Melanie       Conaghan            U/A Alwoodley             F35   106.43  42     0
323   409  David         Faicey              U/A Hull                  M40   106.53  76     0
324   149  Ian           Codling             Thirsk & Sowerby H        M60   106.57  16     7
325   385  Laura         Brooks              Eccleshill R R            F35   107.00  43     0
326   405  Allan         Jacobs              U/A Silsden               M50   107.25  58     0
327   279  Vicky         Philip              U/A Leeds                 F     107.26  23     0
328   192  Joanne        Birkinshaw          Barnsley H                F35   107.27  44     1
329   287  Helen         Bradbury            Dragons R C               F45   107.43  32     1
330   398  Stephen       Crawshaw            U/A Bramley               M     107.46  78     0
331   235  Louise        Hollowbread         Pudsey P                  F35   108.25  45     0
332   265  Gemma         Guy                 Ackworth R R              F     109.03  24     0
333   450  Julie         Bourne              Quakers R C               F     109.05  25     0
334   550  Sandra        Park                Quakers R C               F45   109.05  33     1
335   432  Andrew        Thorlby             U/A Bingley               M     109.48  79     1
336   215  Ralph         Kidner              Hyde Park H               M50   110.20  59     1
337   298  Bernadette    Boswell             U/A Otley                 F35   111.09  46     0
338   338  Dawn          Hogan               Eccleshill R R            F45   111.24  34     0
339   516  Denise        Donnelly            U/A Clayton West          F45   111.30  35     0
340   198  Richard       Edwards             U/A Steeton               M50   112.48  60     0
341   244  Kay           Jefferies           Hyde Park H               F35   115.08  47     0
342   496  Alan          Prest               Quakers R C               M60   115.10  17     0
343   325  Lesley        Reed                Stocksfield Striders      F35   115.27  48     0
344   333  Stephen       Whittle             Northern Vets             M50   115.28  61     1
345   196  Rachel        Gray                Barnsley H                F45   115.48  36     2
346   230  Anjuli        Parmar              Pudsey P                  F     115.49  26     0
347   197  Sally         Gray                Barnsley H                F45   116.09  37     1
348   504  Simon         Martin              U/A Linton                M40   117.17  77     2
349   341  Mario         Cannas              U/A Barugh Green          M60   118.27  18     0
350   204  Victoria      Smith               U/A Beeston               F     118.31  27     2
351   209  John          Atkinson            U/A Rothwell              M60   118.32  19     2
352   251  Geoff         Lambourne           U/A Beeston               M60   119.59  20     0
353   229  Dilip         Parmar              Pudsey P                  M50   120.06  62     6
354   483  Carmel        Wadsworth           Harrogate H               F35   121.10  49     1
355   482  Zoe           Findlay             Harrogate H               F35   121.32  50     2
356   163  Barry         Robson              Road Runners Club         M60   121.35  21     8
357   193  Richard       Brear               Stainland Lions           M40   123.21  78     3
358   543  Graeme        Stamper             U/A Wetherby              M     123.34  80     2
359   537  Colin         Glass               U/A Alwoodley             M60   124.20  22     2
360   150  Marian        Codling             Thirsk & Sowerby H        F55   133.02   4     4
361   569  Dino          Bozzo               U/A Roundhay              M40   137.32  79     0
362   362  Alison        Cottam              Stadium R                 F45   146.54  38     2
363   404  Anastasia     Lincoln             Idle A C                  F55   151.08   5     3
364   400  Terrence      Kelly               100km Association         M60   180.00  23     0

           Any queries to v.s@virgin.net  
           Next year's race probably Sunday 2 October
           Also Meanwood Valley Trail, probably Saturday 14 May
           Thank you for your support!