Pos  Name                     Club         Time  

       1 $M Openshaw               Birchfield Harriers               36:52
       2  S Haughian               Borough Of Hounslow AC            36:54
       3  W Farquharson            Mansfield H & AC                  37:30
       4  N Francis                Shaftesbury Barnet Harriers       37:37
       5  P Green                  Sale Harriers Manchester          37:38
       6  W Levett                 Vauxhall AC                       37:40
       7  R Denmark                Basildon AC                       37:52
       8  B Royden                 Medway AC                         37:53
       9  R Birchall               Birchfield Harriers               37:56
      10  M Vaux-Harvey            Stourport AC                      38:08
      11  M Croasdale              Bingley H & AC                    38:09
      12  E DeJonge                Shaftesbury Barnet Harriers       38:14
      13  T Wall                   Morpeth H & AC                    38:16
      14  P Tulba                  Basingstoke & Mid Hants AC        38:21
      15  N Talbot                 Notts AC                          38:23
      16  G Raven                  East Cheshire H & Tameside AC     38:24
      17  D Rowan                  Tipton Harriers                   38:30
      18  M Hilton                 Leeds City AC                     38:36
      19  C Moore                  Bingley H & AC                    38:39
      20  T Graham                 Tipton Harriers                   38:42
      21  J Taylor                 Bingley H & AC                    38:43
      22  S Brooks                 Bingley H & AC                    38:44
      23  M Coleman                Medway AC                         38:45
      24  M Yelling                Bedford & County AC               38:47
      25  D Mitchinson             Newham & Essex Beagles            38:54
      26  A O'Brien                Morpeth H & AC                    38:58
      27 $M Morris                 Morpeth H & AC                    39:01
      28  S Hall                   Tipton Harriers                   39:02
      29  M Jubb                   Derby & County AC                 39:03
      30  J Mooney                 Morpeth H & AC                    39:04
      31  A Williams               Sale Harriers Manchester          39:07
      32  S Shepley                Tipton Harriers                   39:07
      33  N Bangs                  Thurrock Harriers                 39:09
      34  C Cariss                 Bingley H & AC                    39:09
      35  S Cotton                 Tipton Harriers                   39:11
      36  P Coleman                Grantham AC                       39:16
      37  N Mapp                   Oadby & Wigston Legionnaires      39:18
      38  J Fitzsimmons            Shaftesbury Barnet Harriers       39:20
      39  E Crowther               Salford H & AC                    39:22
      40  R Gould                  Trafford AC                       39:26
      41  R Berry                  Southport Waterloo A C            39:28
      42  A Barber                 Peterborough AC                   39:30
      43  M Roscoe                 Leeds City AC                     39:31
      44  M Cox                    Salford H & AC                    39:32
      45  G Hull                   Leeds City AC                     39:34
      46  P Lowe                   Mandale H & AC (Cleveland)        39:36
      47  S Platts                 Morpeth H & AC                    39:41
      48  J Bouldstridge           Birchfield Harriers               39:42
      49  L Hurst                  Belgrave Harriers                 39:43
      50  D Maclachlan             Border H & AC                     39:45
      51  P Dobson                 Leeds City AC                     39:47
      52  P Farmer                 Luton United AC                   39:48
      53  I Pierce                 Tipton Harriers                   39:50
      54  P Hinch                  Birchfield Harriers               39:50
      55  S Herring                Bedford & County AC               39:52
      56  A Stewart                Belgrave Harriers                 39:55
      57  D Mason                  Salford H & AC                    39:56
      58  G Gerard                 Bristol AC                        39:58
      59  M Hager                  Tipton Harriers                   40:00
      60  C Sampson                Morpeth H & AC                    40:02
      61  S Deakin                 Leeds City AC                     40:03
      62  N Miller                 Bedford & County AC               40:03
      63  S Green                  Bingley H & AC                    40:04
      64  P Freary                 Belgrave Harriers                 40:04
      65  N Stirk                  Tipton Harriers                   40:04
      66  R Falkner                Oadby & Wigston Legionnaires      40:05
      67  D Flint                  Morpeth H & AC                    40:06
      68  A Weir                   Thames Hare & Hounds              40:08
      69  M Hill                   Tipton Harriers                   40:11
      70  S Major                  South London Harriers             40:18
      71  P Leybourne              Salford H & AC                    40:23
      72  D Norman                 Altrincham AC                     40:24
      73  C Warren                 Birchfield Harriers               40:25
      74  J Burrell                Chelmsford AC                     40:25
      75  D Gibbons                Tipton Harriers                   40:29
      76  T Jackson                Shaftesbury Barnet Harriers       40:31
      77  W Dashper                Telford AC                        40:32
      78  G Comish                 Sale Harriers Manchester          40:33
      79  G Williams               Medway AC                         40:34
      80  J Jackson                Salford H & AC                    40:35
      81  I Holmes                 Bingley H & AC                    40:38
      82  K Newton                 Brighton & Hove AC                40:38
      83  G Taylor                 Trafford AC                       40:39
      84  A Norman                 Altrincham AC                     40:40
      85  S Snow                   Highgate Harriers                 40:40
      86  W Speake                 Notts AC                          40:41
      87  K Murphy                 Woodford Green W Essex Ladies     40:41
      88  B Yewer                  Newbury AC                        40:41
      89  M Thompson               Gateshead H & AC                  40:42
      90  A Jones                  East Cheshire H & Tameside AC     40:42
      91  R Waters                 Sale Harriers Manchester          40:43
      92  S Pullan                 St Albans Striders                40:43
      93  A Magnall                Shaftesbury Barnet Harriers       40:44
      94  S Sterling               Basildon AC                       40:49
      95  P Bradshaw               Newcastle (Staffs) AC             40:50
      96  A Beevers                Leeds City AC                     40:50
      97  L Reilly                 Kent AC                           40:51
      98  D Hale                   Salford H & AC                    40:52
      99  K Sheppard               Tipton Harriers                   40:52
     100  N Altman                 Thames Hare & Hounds              40:53
     101  N Leigh                  Altrincham AC                     40:55
     102  S Patterson              Aldershot Farnham & Dist AC       40:57
     103  S North                  Sale Harriers Manchester          40:59
     104  M Fowler                 Salford H & AC                    41:00
     105  M Hutchinson             Trafford AC                       41:02
     106  H Lobb                   Bedford & County AC               41:03
     107  J Trapmore               Shaftesbury Barnet Harriers       41:05
     108  S Wurr                   Leamington C & AC                 41:05
     109  M Crosby                 Altrincham AC                     41:06
     110  M Sanford                Chelmsford AC                     41:07
     111  G Harris                 Headington RR                     41:07
     112  R Morley                 Bedford & County AC               41:08
     113  S Carmichael             City Of Hull AC                   41:08
     114  J Lisiewicz              Morpeth H & AC                    41:09
     115  D Milliken               Salford H & AC                    41:09
     116  P Wilson                 White Horse Harriers AC           41:10
     117  J Kovacs                 Salford H & AC                    41:15
     118  A Stimpson               New Marske Harriers               41:17
     119  R Von-Grot               Highgate Harriers                 41:18
     120  J Aspell                 Aldershot Farnham & Dist AC       41:20
     121  J Lawler                 Bedford & County AC               41:21
     122  D Benton                 Ranelagh Harriers                 41:25
     123  P Harwood                Aldershot Farnham & Dist AC       41:25
     124  R Smith                  Blackheath Harriers               41:26
     125  I Munt                   Herne Hill Harriers               41:26
     126  V Schmitt                Oadby & Wigston Legionnaires      41:27
     127  L Hunt                   Harrow AC                         41:34
     128  J McMahon                Bedford & County AC               41:35
     129  C Smales                 City Of Hull AC                   41:36
     130  C Brown                  Coventry Godiva Harriers          41:36
     131  D Rene                   London Heathside                  41:37
     132  P McTigue                South London Harriers             41:37
     133  J Seamarks               Tipton Harriers                   41:39
     134  J Smith                  Ranelagh Harriers                 41:40
     135  C Bannon                 Borough Of Hounslow AC            41:41
     136  M Webster                Luton United AC                   41:42
     137  M Quinn                  Wirral AC                         41:43
     138  A Ward                   Wigan & District Harriers A C     41:44
     139  L Chairon                Coventry Godiva Harriers          41:45
     140  V Wilson                 Morpeth H & AC                    41:46
     141  J Lennox                 Ealing, Southall & Middlesex      41:46
     142  K Corpes                 Aldershot Farnham & Dist AC       41:47
     143  M Jenkins                Mansfield H & AC                  41:51
     144  A McGarva                Ealing, Southall & Middlesex      41:51
     145  W Smith                  Keighley & Craven AC              41:52
     146  S Rennie                 City Of Hull AC                   41:53
     147  R McHarg                 Belgrave Harriers                 41:54
     148  M Farran                 Leeds City AC                     41:55
     149  T Honniball              Bourne AC                         41:55
     150 $M Aspinall               Clayton-Le-Moors Harriers         41:56
     151  B Walsh                  Shaftesbury Barnet Harriers       41:58
     152  A Fox                    Manx Harriers                     41:58
     153  S Parr                   Gateshead H & AC                  41:59
     154  D Rudd                   Altrincham AC                     42:00
     155  R Batchelor              Aldershot Farnham & Dist AC       42:01
     156  A Jones                  Tamworth AC                       42:02
     157  J Sear                   Woodford Green W Essex Ladies     42:03
     158  J Bradley                Blackheath Harriers               42:03
     159  J Roche                  Victoria Park Harriers            42:04
     160  P Lemmon                 London Heathside                  42:05
     161  R Alsop                  Belgrave Harriers                 42:05
     162  M Spencer                Bideford AC                       42:06
     163  E Malloch                Shaftesbury Barnet Harriers       42:10
     164  B Attwell                South London Harriers             42:10
     165  W Cockerell              Belgrave Harriers                 42:10
     166  K Ritchie                Leeds City AC                     42:11
     167  N Martyn                 Highgate Harriers                 42:11
     168  R Burney                 Liverpool H & AC                  42:12
     169  L Hellawell              Keighley & Craven AC              42:12
     170  P Carbutt                Bromsgrove & Redditch AC          42:12
     171  M Potter                 London Heathside                  42:13
     172  P Goble                  Nestle Rowntree AC-York           42:13
     173  D McDonald               Ranelagh Harriers                 42:14
     174  S Bazell                 Trentham RC                       42:14
     175  A Rowe                   Wesham RR & AC                    42:15
     176  D Parkin                 Birmingham Rowheath AC            42:17
     177  C McBurney               Morpeth H & AC                    42:17
     178  M Wakefield              Notts AC                          42:20
     179  B Gibson                 City Of Norwich AC                42:20
     180  A Jones                  Keighley & Craven AC              42:21
     181  P Simons                 Shaftesbury Barnet Harriers       42:22
     182  N Armsworth              Morpeth H & AC                    42:22
     183  J Hayden                 Notts AC                          42:23
     184  A King                   Charnwood AC                      42:25
     185  J Eden                   Liverpool Pembroke & Sefton H     42:25
     186  J Durant                 St Albans Striders                42:26
     187  K Patterson              Loftus AC                         42:28
     188  A Turnbull               Bedford & County AC               42:29
     189  P Darbyshire             Wigan Phoenix                     42:30
     190  P Briscoe                Valley Striders                   42:31
     191  A Huckson                Chelmsford AC                     42:31
     192  A Robertshaw             Otley AC                          42:33
     193  M Hamer                  St Albans Striders                42:33
     194  N Hliouat                Belgrave Harriers                 42:33
     195  T Cook                   Bedford & County AC               42:34
     196  P Swaine                 Harborough AC                     42:36
     197  R Hall                   Medway AC                         42:37
     198  J Rogers                 East Hull H & AC                  42:37
     199  S Kinson                 Leamington C & AC                 42:40
     200  M Murray                 Trafford AC                       42:42
     201 $M Byansi                 Belgrave Harriers                 42:43
     202  N Hepple                 Basildon AC                       42:45
     203  K Hatton                 Liverpool H & AC                  42:45
     204  T Woodthorpe             Notts AC                          42:46
     205  M Cherrington            Morpeth H & AC                    42:47
     206  G Felton                 White Horse Harriers AC           42:48
     207  A Osbourne               Longwood HAC Huddersfield         42:49
     208  A Kett                   City Of Norwich AC                42:50
     209  J Archer                 Low Fell RC                       42:50
     210  P Nichol                 Altrincham AC                     42:51
     211  R Hand                   Durham City H & AC                42:52
     212  J Pike                   Boston & District AC              42:52
     213  D Ricketts               City Of Hull AC                   42:52
     214  T Wilks                  Leeds City AC                     42:53
     215  D Carroll                Basildon AC                       42:54
     216  C Quine                  Manx Harriers                     42:54
     217  D Clarke                 Massey Ferguson RC                42:55
     218  J Cant                   Thames Hare & Hounds              42:55
     219  N Orr                    Darlington H AC                   42:56
     220  J Rodgers                Borough Of Hounslow AC            42:56
     221  J Boal                   Rolls-Royce Harriers              42:57
     222  D McCrossan              Ealing, Southall & Middlesex      42:57
     223  S Woolridge              Oxford University CCC             42:57
     224  L Mathews                Thames Hare & Hounds              42:58
     225  R Minton                 Stourport AC                      43:00
     226  S Jennings               Notts AC                          43:02
     227  R Branigan               Todmorden Harriers                43:03
     228  S Cameron                Hallamshire Harriers-Sheffield    43:03
     229  M McDonald               Low Fell RC                       43:04
     230  S Simpson                York Acorn RC                     43:06
     231  G Briggs                 Puma TVH                          43:09
     232  S Thingpen               Oxford University CCC             43:10
     233  P Johnson                Morpeth H & AC                    43:10
     234  A Green                  Tynedale H & AC                   43:11
     235  C Brugan                 Woodford Green W Essex Ladies     43:11
     236  R Erikksson              London Heathside                  43:12
     237  D Swinburne              Morpeth H & AC                    43:13
     238 $B Harrison               Morpeth H & AC                    43:14
     239  C Emery                  Notts AC                          43:15
     240  J Kerr                   Steel City Striders RC            43:15
     241  N Carter                 Oadby & Wigston Legionnaires      43:15
     242  P McCourt                White Horse Harriers AC           43:16
     243  N Hazelwood              Halesowen A & CC                  43:17
     244  S North                  Boston & District AC              43:17
     245  G Rawlinson              Warrington AC                     43:18
     246  M Eadie                  North Fylde AC                    43:18
     247  P Hall                   Clayton-Le-Moors Harriers         43:19
     248  N Strange                Knavesmire Harriers               43:19
     249  J Callaghan              Keighley & Craven AC              43:21
     250  P Chance                 Tipton Harriers                   43:21
     251  I Muxlow                 Notts AC                          43:22
     252  D Hall                   Stourport AC                      43:22
     253  S Wilkinson              Southport Waterloo A C            43:24
     254  G Watson                 Altrincham AC                     43:25
     255  P Scarr                  Rochdale Harriers AC              43:26
     256  P Townsend               Leeds City AC                     43:27
     257  S Hallas                 Preston H & AC                    43:28
     258  P Peerless               Wirral AC                         43:29
     259  M Yorwerth               St Albans Striders                43:29
     260  R Daniels                Blackheath Harriers               43:30
     261  T Rowley                 Manx Harriers                     43:30
     262  J Zaple                  Herne Hill Harriers               43:30
     263  J McCole                 Liverpool H & AC                  43:32
     264  P Welham                 New Marske Harriers               43:32
     265  J Watson                 Thames Hare & Hounds              43:33
     266  R Browne                 London Heathside                  43:33
     267  C Shuttleworth           Preston H & AC                    43:34
     268  I M Greenwood            Clayton-Le-Moors Harriers         43:34
     269  A Adams                  Leeds City AC                     43:35
     270  P Haarer                 Ranelagh Harriers                 43:36
     271  G Deacon                 Basildon AC                       43:37
     272  R Allen                  Kingston AC & Polytechnic H       43:39
     273  D Batstone               Coventry Godiva Harriers          43:40
     274  T Pamphilon              Woodford Green W Essex Ladies     43:41
     275  K Izzard                 Bedford & County AC               43:42
     276  S Davies                 Mansfield H & AC                  43:42
     277  A Mitchell               London Heathside                  43:43
     278  R Malseed                Chelmsford AC                     43:44
     279  P Carstairs              Belgrave Harriers                 43:47
     280  B Gardner                Lancaster & Morecambe AC          43:48
     281  R Phillips               Notts AC                          43:48
     282  C O'Neill                Oadby & Wigston Legionnaires      43:48
     283  B Roberts                Mandale H & AC (Cleveland)        43:49
     284  M Kirby                  York Acorn RC                     43:50
     285  C Lindesay               Wirral AC                         43:51
     286  I Crampton               Durham City H & AC                43:51
     287  C Loftus                 Keighley & Craven AC              43:52
     288  M Lynas                  Thames Hare & Hounds              43:52
     289  D Foster                 Otley AC                          43:52
     290  J Joyce                  Taunton AC                        43:53
     291  D Browne                 London Heathside                  43:54
     292  J Barlow                 North Fylde AC                    43:55
     293  P Tallents               Retford AC                        43:56
     294  C Pedder                 Newburgh Nomads                   43:56
     295  T Munt                   Reading AC                        43:57
     296  I Monkman                Newton Aycliffe AC                43:57
     297  A Eccles                 Wigan Phoenix                     43:58
     298  S Rashid                 Liverpool Pembroke & Sefton H     43:58
     299  N Cayton                 Otley AC                          43:58
     300  R Walker                 Peterborough AC                   43:59
     301  G Barrie                 Bedford & County AC               43:59
     302  D Wright                 White Horse Harriers AC           44:03
     303  P Steen                  Herne Hill Harriers               44:05
     304  P Lavell                 Birchfield Harriers               44:07
     305  A Murphy                 Wirral AC                         44:07
     306  A Leck                   Lancaster & Morecambe AC          44:08
     307  D McKenzie               Woodford Green W Essex Ladies     44:08
     308  G Slater                 City Of Hull AC                   44:09
     309  M Reed                   Kingston AC & Polytechnic H       44:09
     310 $M Nice                   York Acorn RC                     44:09
     311  A Normandale             Nestle Rowntree AC-York           44:10
     312  J Houghton               North Fylde AC                    44:10
     313  V Booth                  Trafford AC                       44:11
     314  G Robinson               Chester-Le-Street & Dist AC       44:11
     315  K Donkin                 Aldershot Farnham & Dist AC       44:12
     316  D Vaughan                East Cheshire H & Tameside AC     44:12
     317  I Murray                 City Of Norwich AC                44:13
     318  C Abbott                 Epsom & Ewell Harriers            44:14
     319  A Carroll                East Cheshire H & Tameside AC     44:16
     320  T Plant                  Derby & County AC                 44:17
     321  P Lazo                   Kent AC                           44:18
     322  S Poulton                Stourport AC                      44:19
     323  A Bickerstaff            Ranelagh Harriers                 44:20
     324  P White                  Leeds City AC                     44:21
     325  M Hill                   Sunderland H & AC                 44:21
     326  J Harbour                Clayton-Le-Moors Harriers         44:22
     327  M O'Neill                Wigan & District Harriers A C     44:24
     328  A Hughes                 City Of Hull AC                   44:25
     329  P Clamp                  Tamworth AC                       44:26
     330  D Nolan                  Macclesfield H & AC               44:26
     331  S Morton                 Newark AC                         44:27
     332  M Maranzano              Kingston AC & Polytechnic H       44:27
     333  P Gibson                 Sunderland H & AC                 44:28
     334  S Webb                   Valley Striders                   44:28
     335  D Keating                Corby AC                          44:28
     336  S Kitchen                Loftus AC                         44:29
     337  A Lashmar                Victoria Park Harriers            44:29
     338  A Millward               Stourport AC                      44:30
     339  R Sunley                 Horsforth Harriers                44:30
     340  G Corbett                Stourport AC                      44:32
     341  I Yates                  Trentham RC                       44:33
     342  A Wileman                Hull Springhead Harriers          44:33
     343  D Parkin                 Loftus AC                         44:33
     344  D Fallon                 Reading AC                        44:35
     345  G Matthews               East Cheshire H & Tameside AC     44:37
     346  G Townsend               Puma TVH                          44:38
     347  N Eccles                 Otley AC                          44:38
     348  M Barlow                 Kent AC                           44:39
     349  S Barlow                 Horwich RMI H & AC                44:40
     350  P Webster                Valley Striders                   44:41
     351  C Bailey                 Highgate Harriers                 44:41
     352  T Burgin                 East Hull H & AC                  44:41
     353  P Keen                   Hallamshire Harriers-Sheffield    44:42
     354  J Blackett               Mandale H & AC (Cleveland)        44:43
     355  D Gee                    Manchester H & AC                 44:44
     356  J Best                   Darlington H AC                   44:45
     357  J Knibb                  Derby & County AC                 44:45
     358  N Humphreys              Northampton Phoenix               44:47
     359  P Quine                  Liverpool H & AC                  44:48
     360  J Bell                   Elswick Harriers                  44:48
     361  J Cooke                  White Horse Harriers AC           44:49
     362  B Murphy                 Liverpool Pembroke & Sefton H     44:50
     363  S Hilton                 Serpentine RC                     44:50
     364  J McDermott              Houghton & Peterlee AC            44:52
     365  J Franklin               Oadby & Wigston Legionnaires      44:54
     366  M Creighton              East Cheshire H & Tameside AC     44:54
     367  J Beales                 City Of Bath AC                   44:55
     368  M Armstrong              Hartlepool Burn Road H & AC       44:56
     369  G Armitage               Longwood HAC Huddersfield         44:57
     370  P Walker                 Blaydon H & AC                    44:57
     371  P Quibell                North Fylde AC                    44:57
     372  J Williams               Oadby & Wigston Legionnaires      44:58
     373  C Curtis                 Corby AC                          44:58
     374  C Gerahty                St Helens Sutton AC               44:59
     375  M Lane                   Ranelagh Harriers                 44:59
     376  S Hunt                   Harrow AC                         45:00
     377  R Byers                  Trafford AC                       45:01
     378  P Shipway                Sparkhill Harriers                45:02
     379  A Blair                  Bedford & County AC               45:03
     380  S Pyke                   Trentham RC                       45:05
     381  S Coxon                  Tynedale H & AC                   45:07
     382  S Hall                   Fairlands Valley Spartans         45:07
     383  I Croasdale              London Heathside                  45:08
     384  R Thetford               Headington RR                     45:09
     385  C Knight                 Maidstone & Rochester AC          45:11
     386  M Connelly               Elswick Harriers                  45:12
     387  A Coleman                Woodford Green W Essex Ladies     45:13
     388  D Sharman                Derby & County AC                 45:14
     389  G Bagnall                Victoria Park Harriers            45:15
     390  J Emmines                The Stragglers                    45:15
     391  C Owens                  Ranelagh Harriers                 45:16
     392  T Collins                Spenborough AC                    45:17
     393  L Endean                 North Fylde AC                    45:18
     394  A Smith                  St Helens Sutton AC               45:18
     395  A Nesom                  City Of Norwich AC                45:19
     396  B Corr                   South London Harriers             45:19
     397  B Summers                Northampton Phoenix               45:20
     398  S Claridge               St Albans Striders                45:20
     399  A Nixon                  Preston H & AC                    45:21
     400  M Wrench                 Valley Striders                   45:23
     401  D Barker                 Cambridge University H & H        45:25
     402  M Hulmston               Wirral AC                         45:26
     403  K Carter                 Mandale H & AC (Cleveland)        45:26
     404  S Sheard                 Massey Ferguson RC                45:27
     405  C Webb                   Harborough AC                     45:29
     406  R Hughes                 Salford Metropolitan AC           45:30
     407  D Burgess                Otley AC                          45:31
     408  K Brown                  Mandale H & AC (Cleveland)        45:33
     409  N Russell                Retford AC                        45:34
     410  Plunkett-Cole            Hull Springhead Harriers          45:34
     411  D Sutton                 Sale Harriers Manchester          45:35
     412  L Maddock                London Heathside                  45:36
     413  P Wilkin                 Mandale H & AC (Cleveland)        45:37
     414  L Spencer                Keighley & Craven AC              45:37
     415  D Ogden                  South London Harriers             45:38
     416  P Cole                   Medway AC                         45:39
     417  C Riley                  Mansfield H & AC                  45:40
     418  G Burnip                 Mandale H & AC (Cleveland)        45:42
     419  C Hinks                  Sparkhill Harriers                45:43
     420  M Wright                 Tipton Harriers                   45:45
     421  P Jegov                  White Horse Harriers AC           45:46
     422  G Collis                 Coventry Godiva Harriers          45:47
     423  D Colclough              Trentham RC                       45:47
     424  L O'Flaherty             Herne Hill Harriers               45:48
     425  V Carroll                Northampton Phoenix               45:49
     426  L Warburton              Spenborough AC                    45:49
     427  T Clarke                 Liverpool H & AC                  45:50
     428  D Boyce                  Ealing, Southall & Middlesex      45:51
     429  M Plint                  City Of Sheffield AC              45:53
     430  M Raynes                 York Acorn RC                     45:55
     431  D Domoney                Ealing, Southall & Middlesex      45:56
     432  P Calnan                 Blackheath Harriers               45:56
     433  S Ambrose                Ipswich Harriers                  45:58
     434  A McCoy                  Cheltenham & County Harriers      46:00
     435  M Cates                  Eton Manor AC                     46:00
     436  R Wright                 Altrincham AC                     46:01
     437  A Raynes                 Hallamshire Harriers-Sheffield    46:01
     438  J Thorn                  Headington RR                     46:01
     439  P Grey                   Alnwick Harriers                  46:02
     440  S Parocki                Herne Hill Harriers               46:02
     441  G Johnson                North Fylde AC                    46:03
     442  S Livingstone            Verlea AC                         46:03
     443  R Milne                  St Albans Striders                46:04
     444  S Coombes                Herne Hill Harriers               46:05
     445  S Marshall               Durham City H & AC                46:05
     446  P Wakefield              Keighley & Craven AC              46:06
     447  P York                   Ealing, Southall & Middlesex      46:06
     448  S Jackson                Horwich RMI H & AC                46:07
     449  J Potter                 Bridlington RR                    46:08
     450  F Smith                  Saltwell Harriers                 46:10
     451  A Clague                 West Cheshire AC                  46:12
     452  A Lawrence               Kingston AC & Polytechnic H       46:14
     453  R French                 Northbrook AC                     46:15
     454  R Disney                 Reading AC                        46:15
     455  L Rudge                  Harrow AC                         46:16
     456  S Bulman                 City Of Hull AC                   46:16
     457  B Bosher                 Sunderland H & AC                 46:17
     458  D Embleton               Wallsend H & AC                   46:18
     459  M Leggett                Herne Hill Harriers               46:18
     460  M Middleton              Middlesbrough & Cleveland H       46:19
     461  S Parkes                 Massey Ferguson RC                46:20
     462  M Morris                 Wirral AC                         46:21
     463  N Stringer               Sparkhill Harriers                46:22
     464  P Davidson               Grantham AC                       46:23
     465  M Grainger               Darlington H AC                   46:24
     466  D Bunn                   Middlesbrough & Cleveland H       46:25
     467 $R Robinson               Gateshead H & AC                  46:26
     468  S Doxey                  Swinton RC                        46:26
     469  C Mayer                  West Cheshire AC                  46:27
     470  B Atkinson               Knavesmire Harriers               46:30
     471  T Wright                 Longwood HAC Huddersfield         46:31
     472  J Dungar                 City Of Norwich AC                46:32
     473  R Brown                  Bourne AC                         46:32
     474  B Drabner                Thorney RC                        46:34
     475  L Heathcock              Halesowen A & CC                  46:34
     476  T Sutton                 Invicta East Kent                 46:35
     477  T Broomfield             Harrogate H & AC                  46:36
     478  A Bryant                 Massey Ferguson RC                46:36
     479  S Elliott                Notts AC                          46:37
     480  T Egan                   Northampton Phoenix               46:37
     481  P Reilly                 Shaftesbury Barnet Harriers       46:38
     482  N Wilson                 Nuneaton Harriers                 46:39
     483  C D Laidlaw              Lytham St Annes RR                46:39
     484  K Kemp                   London Heathside                  46:39
     485  D Askew                  Harrogate H & AC                  46:40
     486  M Hall                   Otley AC                          46:40
     487  M Shaw                   Mandale H & AC (Cleveland)        46:41
     488  A Fozzard                Bridlington RR                    46:42
     489  G Baird                  Middlesbrough & Cleveland H       46:43
     490  F Whitford               Houghton & Peterlee AC            46:44
     491  A Harland                Mandale H & AC (Cleveland)        46:46
     492  C Hawxby                 York Acorn RC                     46:47
     493  H Spinthiras             London Heathside                  46:47
     494  J Flahive                London Heathside                  46:48
     495  S Nesbitt                Durham City H & AC                46:48
     496  N Burke                  Altrincham AC                     46:49
     497  G Wilkinson              East Hull H & AC                  46:50
     498  A L Passco               Clayton-Le-Moors Harriers         46:51
     499  D Ellis                  Sunderland H & AC                 46:52
     500  S Costall                Harborough AC                     46:55
     501  A Short                  Grantham AC                       46:55
     502  R Howells                Ealing, Southall & Middlesex      46:56
     503  I Scott                  Richmond & Zetland Harriers       46:57
     504  P Weall                  Wigan & District Harriers A C     46:57
     505  L Morgan                 South London Harriers             46:58
     506  P Dunn                   Elvet Striders                    46:58
     507  P Gebbet                 Notts AC                          46:59
     508  D Anderson               Wallsend H & AC                   46:59
     509  P Foster                 Houghton & Peterlee AC            46:59
     510  I Aitchison              Rochdale Harriers AC              47:00
     511  K Wood                   Saltwell Harriers                 47:00
     512  D Hanna                  Reading AC                        47:01
     513  P Filler                 Orion Harriers                    47:01
     514  J McDonald               London Irish AC                   47:02
     515  S Plested                Ealing, Southall & Middlesex      47:02
     516  C Toplass                Derby & County AC                 47:03
     517  A Carroll                Sparkhill Harriers                47:04
     518  D Egan                   Rochdale Harriers AC              47:04
     519  F Stevens                Helsby RC                         47:05
     520  M Bailey                 Newcastle (Staffs) AC             47:05
     521  M Chandler               Spenborough AC                    47:06
     522  P Noble                  Serpentine RC                     47:06
     523  O Parkington             Preston H & AC                    47:06
     524  J Andrew                 Sphinx AC                         47:07
     525  P Redman                 Sunderland H & AC                 47:07
     526  P Wilkinson              Skelmersdale Boundary Harriers    47:08
     527  C Whitworth              East Cheshire H & Tameside AC     47:08
     528  D Kent                   South London Harriers             47:09
     529  N Chester                Liverpool H & AC                  47:09
     530  B Graney                 St Helens Sutton AC               47:10
     531  A Smith                  Knavesmire Harriers               47:11
     532  I Brown                  Morpeth H & AC                    47:12
     533  B Horrocks               Clayton-Le-Moors Harriers         47:12
     534  F Reddington             Spenborough AC                    47:13
     535  D Farrington             Southport Waterloo A C            47:14
     536  D Harrison               Derby & County AC                 47:14
     537  J Quaintance             South London Harriers             47:14
     538  P Downie                 Newark AC                         47:15
     539  T Stock                  Macclesfield H & AC               47:16
     540  C Collier                Wesham RR & AC                    47:16
     541  A McDowell               Mandale H & AC (Cleveland)        47:16
     542  P Boxshall               Kent AC                           47:17
     543  G Jerwood                Herne Hill Harriers               47:17
     544  G Chatterton             Chelmsford AC                     47:19
     545  D Law                    East Cheshire H & Tameside AC     47:21
     546  S Beck                   Kimberley & District Striders     47:22
     547  M Penman                 Victoria Park Harriers            47:23
     548  A Wasdell                St Albans Striders                47:25
     549  J Barnes                 York Acorn RC                     47:27
     550  R Kenny                  Preston H & AC                    47:29
     551  P Gittings               Reading AC                        47:30
     552  W Fox                    Sale Harriers Manchester          47:31
     553  ND Worswick              Clayton-Le-Moors Harriers         47:32
     554  T Hall                   Houghton & Peterlee AC            47:33
     555  V Tindle                 Sunderland H & AC                 47:34
     556  J Smith                  Corby AC                          47:34
     557  H Knowles                City Of Norwich AC                47:35
     558  V Spain                  Springfield Striders              47:35
     559  T Parker                 Wreake Runners                    47:36
     560  J Roots                  Bedford & County AC               47:38
     561  J Spencer                Hallamshire Harriers-Sheffield    47:39
     562  G Millican               Border H & AC                     47:39
     563  P Carroll                Wigan Phoenix                     47:40
     564  A Evans                  South London Harriers             47:41
     565  J Wallis                 Woodford Green W Essex Ladies     47:41
     566  M Gotts                  Diss & District AC                47:42
     567  P Gale                   Fairlands Valley Spartans         47:42
     568  J Hudspith               Serpentine RC                     47:42
     569  D Brock                  Orion Harriers                    47:43
     570  G Patchett               Spenborough AC                    47:43
     571  P Kenny                  Royal Sutton Coldfield AC         47:46
     572  S Connolly               Newark AC                         47:47
     573  I Stainthorpe            Rochdale Harriers AC              47:47
     574  K Hutchings              South London Harriers             47:48
     575  D Warren                 Croydon Harriers                  47:48
     576  T Jones                  Hillingdon AC                     47:49
     577  A Tuttle                 Newbury AC                        47:50
     578  A Sarkar                 Dulwich Runners AC                47:50
     579  G Wolde                  Belgrave Harriers                 47:51
     580  A Deane                  Liverpool H & AC                  47:51
     581  W Joel                   Basildon AC                       47:51
     582  D Potter                 Notts AC                          47:52
     583  M Rutherford             Mandale H & AC (Cleveland)        47:52
     584  P Chaffer                Blaydon H & AC                    47:53
     585  T Wigley                 Bourne AC                         47:55
     586  A Clough                 Wigan Phoenix                     47:56
     587  D Garner                 Manchester YMCA Harriers          47:57
     588  C Stebbings              Luton United AC                   47:58
     589  T Hall                   Elswick Harriers                  47:59
     590  MitchellSmithT           Victoria Park Harriers            48:00
     591  R McDonough              Kingston AC & Polytechnic H       48:01
     592  M Mann                   Dulwich Runners AC                48:03
     593  C Taylor                 Watford Joggers                   48:03
     594  M Dickinson              New Marske Harriers               48:04
     595  P Ashworth               Serpentine RC                     48:04
     596  K Galbraith              Hartlepool Burn Road H & AC       48:05
     597  G Menzies                Preston H & AC                    48:07
     598  M Dransfield             Spenborough AC                    48:07
     599  K Banks                  Northbrook AC                     48:08
     600  M Walker                 Helsby RC                         48:09
     601  D Collier                Chelmsford AC                     48:09
     602  J Duston                 York Acorn RC                     48:10
     603  G Shaw                   Orion Harriers                    48:11
     604  I Stokes                 Invicta East Kent                 48:11
     605  C Fincham                Blackheath Harriers               48:12
     606  M Wornes                 Steel City Striders RC            48:12
     607  R Hill                   Wells City Harriers               48:14
     608 ?Anthony Davies           St Helens Sutton AC               48:15
     609  P Robinson               Manx Harriers                     48:16
     610  P Bellamy                Barton & District AC              48:16
     611  K Stephenson             East Hull H & AC                  48:17
     612  N Shipley                Chesapeake RR                     48:18
     613  M Whitehouse             Derby & County AC                 48:18
     614  M Healey                 Springfield Striders              48:19
     615  J Bateman                Ripley RC                         48:20
     616  M Bennett                Elvet Striders                    48:21
     617  S Martin                 Middlesbrough & Cleveland H       48:22
     618  A Harries                Derby & County AC                 48:22
     619  M Springer               Horsforth Harriers                48:22
     620  H Todd                   Steel City Striders RC            48:23
     621  A Storey                 Blaydon H & AC                    48:23
     622  S Mitchell               Gosforth H & AC                   48:24
     623  S Ruane                  Stafford Harriers                 48:24
     624  S Hardy                  Loftus AC                         48:25
     625  J Dennis                 Crook & District AC               48:25
     626  A Dodd                   Teesdale AC                       48:26
     627  M Greaves                Harrogate H & AC                  48:26
     628  J Russell                Pitsea RC                         48:27
     629  A Owen                   London Heathside                  48:28
     630  B Courtney               Blaydon H & AC                    48:29
     631  P Tompkinson             Trentham RC                       48:29
     632  T Hellings               North Fylde AC                    48:30
     633  S Helm                   New Marske Harriers               48:31
     634  P Wetton                 Puma TVH                          48:31
     635  T Collins                Havering Mayesbrook AC            48:32
     636  M Cunningham             Manchester H & AC                 48:32
     637  D Wharton                St Helens Striders                48:34
     638  T Temmink                Highgate Harriers                 48:34
     639  C Murdoch                Hallamshire Harriers-Sheffield    48:36
     640  M Salmon                 Blaydon H & AC                    48:39
     641  P Hawkins                Great Western Runners             48:39
     642  Q Broadbent              Orion Harriers                    48:40
     643  A Sellars                Kent AC                           48:41
     644  P Milburn                Newton Aycliffe AC                48:42
     645  C Gibson                 Newton Aycliffe AC                48:43
     646  P Graham                 Ranelagh Harriers                 48:45
     647  N Langham                Kimberley & District Striders     48:45
     648  N Dutton                 Valley Striders                   48:46
     649  L Johns                  St Albans Striders                48:46
     650  K Sanderson              Teesdale AC                       48:47
     651  I Mitchell               Longwood HAC Huddersfield         48:48
     652  P Galpin                 Leamington C & AC                 48:49
     653  J Walter                 Peterborough AC                   48:49
     654  B Thompson               Halesowen A & CC                  48:50
     655  G Davis                  Durham City H & AC                48:50
     656  P Dixon                  Sunderland Strollers              48:51
     657  C Nightingale            Wigan Phoenix                     48:53
     658  G Timmins                Birchfield Harriers               48:55
     659  I Holland                North Shields Polytechnic         48:56
     660  B Wilson                 Darlington H AC                   48:56
     661  E Baldwin                Durham City H & AC                48:57
     662  T Pell                   Corby AC                          48:57
     663  D Birch                  Steel City Striders RC            48:58
     664  D Lee                    Massey Ferguson RC                48:58
     665  T Jordon                 Northbrook AC                     48:59
     666  A Walker                 Halesowen A & CC                  48:59
     667  R Foster                 City Of Bath AC                   49:00
     668  B Healey                 Nidd Valley RR                    49:00
     669  R Payne                  Bedford & County AC               49:01
     670  K Wesson                 Elvet Striders                    49:02
     671  P Garnett                Border H & AC                     49:02
     672  P Chapman                Oldham & Royton H & AC            49:03
     673  P Gooding                Bedford & County AC               49:04
     674  P Reid                   Bolton United H & AC              49:07
     675  P Nolan                  Macclesfield H & AC               49:08
     676  S Davis                  Ilkeston RC                       49:09
     677  N Mitchell               London Heathside                  49:10
     678  F Judson                 Sunderland H & AC                 49:11
     679  E O'Rielly               Eye Community Runners             49:11
     680  B Robinson               Blaydon H & AC                    49:12
     681  T Moss                   Mandale H & AC (Cleveland)        49:13
     682  S Driscoll               Totton RC                         49:13
     683  D Dunn                   Lytham St Annes RR                49:13
     684  S Jackson                Eton Manor AC                     49:14
     685  N Garnett                Spectrum Striders                 49:15
     686  C Berry                  Eden Runners                      49:18
     687  V Robinson               Wigan Phoenix                     49:18
     688  I Waller                 Nidd Valley RR                    49:19
     689  N Waslidge               Fairlands Valley Spartans         49:19
     690  G Newlands               Dulwich Runners AC                49:20
     691  S Murray                 Woodford Green W Essex Ladies     49:20
     692  M Collins                Swinton RC                        49:21
     693  K Lewis                  Bridlington RR                    49:22
     694  W Fraser                 Saltwell Harriers                 49:22
     695  G Short                  Middlesbrough & Cleveland H       49:23
     696  H Nickau                 Headington RR                     49:24
     697  R Solomons               Highgate Harriers                 49:25
     698  S Forster                Preston H & AC                    49:26
     699  P Leaf                   Elswick Harriers                  49:26
     700  S Brazil                 The Stragglers                    49:27
     701  A Glasgow                Wesham RR & AC                    49:28
     702  N Duffield               Loftus AC                         49:29
     703  G McAra                  Helsby RC                         49:29
     704  G Johnson                Boston & District AC              49:30
     705  T Hanson                 Elswick Harriers                  49:31
     706  S Gillespie              Blyth RC                          49:36
     707  J Yule                   Steel City Striders RC            49:36
     708  B McShane                Blackheath Harriers               49:37
     709  A Hutchinson             Valley Striders                   49:37
     710  G Smith                  Gateshead H & AC                  49:37
     711  N Chattaway              Massey Ferguson RC                49:38
     712  M Newitt                 Peterborough AC                   49:38
     713  A Murray                 Dulwich Runners AC                49:39
     714  R Brigden                City Of Bath AC                   49:41
     715  J Rusius                 Clayton-Le-Moors Harriers         49:41
     716  A Mackenzie              Mandale H & AC (Cleveland)        49:42
     717  R Read                   Darlington H AC                   49:45
     718  B Miller                 Harrogate H & AC                  49:46
     719  L Friel                  Blaydon H & AC                    49:47
     720  J Dawson                 Orion Harriers                    49:48
     721  S Heaton                 East Cheshire H & Tameside AC     49:50
     722  E Knapp                  Bridlington RR                    49:51
     723  J Boyd                   Reading AC                        49:52
     724  B Barnaby                St Albans Striders                49:52
     725  I Thomas                 Sparkhill Harriers                49:53
     726  M Whally                 Wreake Runners                    49:54
     727  S Baguley                Retford AC                        49:54
     728  R Wilson                 Elswick Harriers                  49:55
     729 ?J Sambrook               Pitsea RC                         49:56
     730  D Croxall                Lancaster & Morecambe AC          49:58
     731  S Moore                  Shaftesbury Barnet Harriers       49:59
     732  R Attwood                Walthamstow AC                    49:59
     733  D Kamis                  Hull Springhead Harriers          50:02
     734  P Mullarkey              Saltwell Harriers                 50:02
     735  M Lawn                   York Acorn RC                     50:03
     736  M Wilkie                 Horsforth Harriers                50:03
     737  C Chown                  Dulwich Runners AC                50:04
     738  T Ware                   East Hull H & AC                  50:04
     739  R O'Shea                 Northbrook AC                     50:05
     740  W Atklnson               Headington RR                     50:05
     741  A Feakes                 Diss & District AC                50:06
     742  P Hallam                 Cleethorpes & District AC         50:06
     743  J Popiolek               Leeds City AC                     50:06
     744  A Hall                   Harborough AC                     50:08
     745  S Purkiss-McEn           Richmond & Zetland Harriers       50:09
     746  D Salmon                 Blaydon H & AC                    50:10
     747  R Britton                Staffordshire Moorlands AC        50:11
     748  F Howard                 Headington RR                     50:12
     749  A Neale                  Knavesmire Harriers               50:13
     750  M Rowlson                Siemens AC                        50:13
     751  W Arbury                 Epsom & Ewell Harriers            50:16
     752  S Bowman                 Swinton RC                        50:16
     753  M Robinson               Mansfield H & AC                  50:17
     754  R Townsend               Saltwell Harriers                 50:18
     755  K Adams                  Eton Manor AC                     50:19
     756  M Anderton               Todmorden Harriers                50:20
     757  S Donaghy                Herne Hill Harriers               50:21
     758  N Carter                 Nuneaton Harriers                 50:22
     759  C Wright                 Mandale H & AC (Cleveland)        50:22
     760  A Adams                  Elvet Striders                    50:23
     761  M Chaplin                Cambridge & Coleridge AC          50:24
     762  C Nelson                 Claremont RR                      50:25
     763  N Brown                  The Stragglers                    50:25
     764 $M Jackson                Middlesbrough & Cleveland H       50:26
     765  K Jellyman               Stafford Harriers                 50:28
     766  D Smith                  Bourne AC                         50:28
     767  A Gristwood              Cleethorpes & District AC         50:29
     768  K Wood                   Dulwich Runners AC                50:30
     769  G McLane                 Blyth RC                          50:31
     770  A Gray                   Audley RC                         50:33
     771  J Burnett                Southport Waterloo A C            50:33
     772  J Goulding               Sparkhill Harriers                50:34
     773  C Chadwick               Nuneaton Harriers                 50:34
     774  M Morley                 Dulwich Runners AC                50:35
     775  R Adams                  Northbrook AC                     50:35
     776  D Beck                   Totton RC                         50:36
     777  J Hattersley             St Albans Striders                50:37
     778  R Bober                  Shaftesbury Barnet Harriers       50:38
     779  R Weston                 London Heathside                  50:39
     780  T Gibson                 Lytham St Annes RR                50:39
     781  D Parry                  Steel City Striders RC            50:40
     782  L Burton                 York Acorn RC                     50:41
     783  D Pilbeam                Totton RC                         50:42
     784  D Smith                  Stockport H & AC                  50:42
     785  K Haliday                Stourbridge RC                    50:44
     786  J Lowe                   Highgate Harriers                 50:44
     787  K Jackson                Macclesfield H & AC               50:45
     788  P Maddison               Wallsend H & AC                   50:45
     789  M Daly                   The Stragglers                    50:46
     790  W Hadfield               Stourbridge RC                    50:47
     791  R Deakin                 Staffordshire Moorlands AC        50:48
     792  J Abel                   City Of Hull AC                   50:48
     793  G Stevens                Hartlepool Burn Road H & AC       50:49
     794 $G Cramp                  Northbrook AC                     50:49
     795  P O'Hara                 Elvet Striders                    50:50
     796  R Moye                   Headington RR                     50:50
     797  D Owen                   Dulwich Runners AC                50:51
     798  K Brown                  Croydon Harriers                  50:51
     799  R Murray                 Wallsend H & AC                   50:54
     800  R Jackson                Valley Striders                   50:55
     801  A Marshall               Northbrook AC                     50:55
     802  A Webster                Macclesfield H & AC               50:56
     803  M Proctor                Longwood HAC Huddersfield         50:56
     804  M Jones                  Verlea AC                         50:57
     805  S Saunders               Newark AC                         50:57
     806  D Mackay                 Kent AC                           50:57
     807  M West                   Boston & District AC              50:58
     808  K Payne                  Wallsend H & AC                   50:59
     809  B Davies                 Cambridge University H & H        51:00
     810  R Green                  Woodford Green W Essex Ladies     51:00
     811  B MacFadyen              Macclesfield H & AC               51:02
     812  N Dilks                  Wreake Runners                    51:04
     813  G Astley                 Siemens AC                        51:06
     814  T O'Brien                Sphinx AC                         51:06
     815  H Burchard               City Of Bath AC                   51:07
     816  P Witcombe               Winchester & District AC          51:10
     817  S Leonard                Houghton & Peterlee AC            51:12
     818  R Dalby                  Rochdale Harriers AC              51:12
     819  J Charter                Stafford Harriers                 51:13
     820  S Simpole                Orion Harriers                    51:14
     821  I White                  Corby AC                          51:15
     822  D James                  Kimberley & District Striders     51:15
     823  T Alabaster              Witham RC                         51:16
     824  J Compton                Grimsby H & AC                    51:17
     825  G Huggan                 Knavesmire Harriers               51:19
     826  S Dunn                   Werrington Joggers                51:20
     827  P Lawlor                 Northbrook AC                     51:26
     828  M Kirk                   Siemens AC                        51:26
     829  C Jones                  White Horse Harriers AC           51:27
     830  A Peers                  Spectrum Striders                 51:28
     831  J Lewy                   Cambridge & Coleridge AC          51:29
     832  D Anderson               Belgrave Harriers                 51:30
     833  J Ellerby                Grantham AC                       51:30
     834  M Bradbury               Stafford Harriers                 51:31
     835  K Rogers                 Kimberley & District Striders     51:31
     836  D Edwards                Garden City Joggers               51:33
     837  J Headley                Kent AC                           51:35
     838  K Davies                 Trent Park Trotters               51:35
     839  D Robinson               Victoria Park Harriers            51:37
     840  B Ellis                  Horsforth Harriers                51:38
     841  J Spencer-Wood           Kent AC                           51:39
     842  A Rowell                 Durham City H & AC                51:41
     843  G Clazey                 Sunderland Strollers              51:42
     844  L Cunliffe               Houghton & Peterlee AC            51:42
     845  A Pack                   Boston & District AC              51:44
     846  J McGinty                Chorley AC                        51:45
     847  A Pemberton              The Stragglers                    51:46
     848  J Jackson                Bridlington RR                    51:47
     849  R Bowman                 Sunderland Strollers              51:47
     850  B Hull                   Claremont RR                      51:48
     851  M Willcox                Great Western Runners             51:49
     852  T Scott                  Trent Park Trotters               51:52
     853  M Tattersall             East Cheshire H & Tameside AC     51:53
     854  S Broad                  Diss & District AC                51:54
     855  G Westley                Southampton City AC               51:55
     856  M Jillians               City Of Bath AC                   51:56
     857  B Kent-Payne             City Of Bath AC                   51:56
     858  T Smith                  Salford H & AC                    51:57
     859  P Ellary                 London Heathside                  51:57
     860  M Baker                  Northbrook AC                     51:58
     861  J Green                  Cleethorpes & District AC         51:58
     862  T Powell                 Woodford Green W Essex Ladies     51:59
     863  G Holmes                 Bedford & County AC               51:59
     864  P Harris                 Springfield Striders              52:00
     865  D West                   Dulwich Runners AC                52:01
     866  D Saunders               Claremont RR                      52:02
     867  M Henry                  Alnwick Harriers                  52:03
     868  I Peel                   Eye Community Runners             52:05
     869  A Scaife                 Elvet Striders                    52:05
     870  B Cordes                 Morpeth H & AC                    52:06
     871  A Matthews               Centurion RC                      52:06
     872  N Harding                Poole AC                          52:06
     873  D Fairbrass              Kent AC                           52:07
     874  S Garner                 Wreake Runners                    52:08
     875  J Lindley                Steel City Striders RC            52:08
     876  D Turnbull               Aurora Harriers                   52:09
     877  K Perry                  Fairlands Valley Spartans         52:10
     878  P Zissler                Richmond & Zetland Harriers       52:12
     879  D Stimpson               New Marske Harriers               52:13
     880  P A Browning             Clayton-Le-Moors Harriers         52:13
     881  M Roberts                Blackburn RR                      52:14
     882  M Coles                  Skyrac AC                         52:15
     883  A Lawrence               Newton Aycliffe AC                52:17
     884  J Hargreaves             Great Western Runners             52:18
     885  D Tolson                 Red Rose RR                       52:19
     886  P Maclaughlin            Pitsea RC                         52:20
     887  J Warrington             Verlea AC                         52:20
     888  T Forster                Saltwell Harriers                 52:21
     889  M Martin                 Eye Community Runners             52:21
     890  D Horness                Loftus AC                         52:21
     891  P Loftus                 Elvet Striders                    52:22
     892  D Mitchell               Epsom & Ewell Harriers            52:23
     893  G Knight                 Northbrook AC                     52:24
     894  P Simpson                Vegetarian C & AC                 52:24
     895  P Metcalfe               Wesham RR & AC                    52:25
     896  R Brown                  Harborough AC                     52:25
     897  R Davies                 Queens Park Harriers              52:25
     898  J Skevington             Wreake Runners                    52:26
     899  T Gray                   Eye Community Runners             52:26
     900  I Hayden                 Aurora Harriers                   52:27
     901  J Ranford                Trentham RC                       52:28
     902  D Hooton                 Red Rose RR                       52:30
     903  I Povey                  New Marske Harriers               52:32
     904  D Bennett                Barnsley AC                       52:33
     905  P Smith                  Darlington H AC                   52:33
     906  R Dally                  Puma TVH                          52:34
     907  T Dable                  Sphinx AC                         52:35
     908  R Rodie                  Springfield Striders              52:35
     909  H Shields                Serpentine RC                     52:36
     910  C Griffith               Shildon R & AC                    52:37
     911  M Brooks                 Richmond & Zetland Harriers       52:38
     912  B Bird                   Elvet Striders                    52:38
     913  M Wheeler                Victoria Park Harriers            52:39
     914  J Jarvis                 Serpentine RC                     52:40
     915  B Bannawich              St Helens Striders                52:44
     916  P Summers                Skelmersdale Boundary Harriers    52:45
     917  S Bird                   Pitsea RC                         52:46
     918  P Shaw                   Ripley RC                         52:47
     919  S Whittle                Swinton RC                        52:48
     920  G Foden                  Victory AC                        52:48
     921  J Luscombe               Hillingdon AC                     52:49
     922  T Bateman                Manchester H & AC                 52:50
     923  S Daly                   The Stragglers                    52:50
     924  A Austin                 South London Harriers             52:51
     925  W Eldridge               East Hull H & AC                  52:52
     926  P Radford                Tunbridge Wells Harriers          52:54
     927  R Clay                   Stafford Harriers                 52:55
     928  G Jackson                Manchester YMCA Harriers          52:55
     929  M Clark                  Low Fell RC                       52:55
     930  R Dodgson                Heaton Harriers                   52:56
     931  J Pitt                   Trent Park Trotters               52:56
     932  A Davy                   Horsforth Harriers                52:57
     933  G Thomas                 Luton United AC                   53:00
     934  B Chester                Chorley AC                        53:01
     935  P Murray                 Horwich RMI H & AC                53:03
     936  D Thornton               Shelton Striders                  53:04
     937  R Hardcastle             Longwood HAC Huddersfield         53:05
     938  P Swanton                Leigh H & AC                      53:09
     939  S Utting                 Red Rose RR                       53:09
     940  L Abbott                 St Helens Striders                53:10
     941  S Hindmarsh              Manchester YMCA Harriers          53:13
     942  P Smart                  Reading AC                        53:14
     943  D Stephenson             Fairlands Valley Spartans         53:15
     944  J Husbands               Puma TVH                          53:15
     945  I Clarke                 Stourbridge RC                    53:16
     946  A Robson                 Teesdale AC                       53:16
     947  R Cave                   Werrington Joggers                53:19
     948  B Holmes                 Massey Ferguson RC                53:21
     949  H Collins                City Of Norwich AC                53:22
     950  A Woods                  Liverpool Pembroke & Sefton H     53:23
     951  A Davidson               Haslemere Border AC               53:24
     952  D Batty                  Bridlington RR                    53:27
     953  M McGann                 East Cheshire H & Tameside AC     53:29
     954  P Viveash                The Stragglers                    53:30
     955  W A Dalton               Skelmersdale Boundary Harriers    53:32
     956  A Brodie                 Queens Park Harriers              53:33
     957  A Low                    Halesowen A & CC                  53:34
     958  J Batty                  Invicta East Kent                 53:35
     959  D Palfrey                Tunbridge Wells Harriers          53:37
     960  D McKenna                Red Rose RR                       53:42
     961  K Vickers                Chesapeake RR                     53:44
     962  R Harvey                 Newton Aycliffe AC                53:47
     963  T Gould                  Serpentine RC                     53:49
     964  P Melrose                Hallamshire Harriers-Sheffield    53:53
     965  P Birch                  Wreake Runners                    53:54
     966  J O'Donnell              Siemens AC                        53:54
     967  K Daglish                Houghton & Peterlee AC            53:55
     968  A Cheek                  Tunbridge Wells Harriers          53:56
     969  P Dipple                 Herne Hill Harriers               54:04
     970  M Shutt                  Watford Joggers                   54:05
     971  R Powell                 Shaftesbury Barnet Harriers       54:06
     972  G Wigley                 Bourne AC                         54:10
     973  P Shaw                   Horsforth Harriers                54:11
     974  R Clapperton             Retford AC                        54:12
     975  S Collett                Nestle Rowntree AC-York           54:12
     976  A Willerton              Watford Joggers                   54:13
     977  R Leeland                Red Rose RR                       54:16
     978  D Atherton               Oldham & Royton H & AC            54:16
     979  M Stacey                 Low Fell RC                       54:19
     980  G Morris                 Bourne AC                         54:21
     981  P Adams                  Swinton RC                        54:23
     982  A Millbank               Herne Hill Harriers               54:26
     983  J Alymer                 Massey Ferguson RC                54:28
     984  S Adams                  Eton Manor AC                     54:28
     985  J Fuller                 Tunbridge Wells Harriers          54:28
     986  T Allen                  Garden City Joggers               54:33
     987  S Ramsden                Sunderland Strollers              54:35
     988  K Nettleton              Barnsley AC                       54:36
     989  S McEntee                Heaton Harriers                   54:37
     990  A Scott                  Werrington Joggers                54:40
     991  A Purdy                  Eye Community Runners             54:40
     992  I Lloyd                  Newark AC                         54:41
     993  D Kear                   Claremont RR                      54:42
     994  M Jones                  Harlow RC                         54:43
     995  E Simmonds               Northbrook AC                     54:44
     996  G Walker                 Hull Springhead Harriers          54:45
     997  R Hardy                  Luton United AC                   54:46
     998  R Glover                 Todmorden Harriers                54:47
     999  M George                 Sphinx AC                         54:47
    1000  A Mitchelson             Crawley AC                        54:49
    1001  B Middleton              St Helens Striders                54:50
    1002  J Downey                 Wirral AC                         54:51
    1003  R Bradshaw               St Helens Sutton AC               54:52
    1004  P Deadman                Orion Harriers                    54:53
    1005  S Ingham                 Manchester YMCA Harriers          54:54
    1006  C McMurray               Retford AC                        54:56
    1007  C Rathbone               Vale Royal A C                    54:57
    1008  I Sesnan                 Dulwich Runners AC                54:57
    1009  W Southgate              Rolls-Royce Harriers              54:58
    1010  P Wright                 Victoria Park Harriers            55:00
    1011  A Haygarth               Valley Striders                   55:01
    1012  J Turnbull               Wallsend H & AC                   55:03
    1013  D Needham                Wakefield District H & AC         55:05
    1014  J Gresty                 Skelmersdale Boundary Harriers    55:05
    1015  P Watson                 Sunderland Strollers              55:07
    1016  D Farthing               Fairlands Valley Spartans         55:10
    1017  C Everson                Crook & District AC               55:11
    1018  D Sill                   St Albans Striders                55:13
    1019  C Ryan                   Retford AC                        55:14
    1020  J Carrier                Siemens AC                        55:17
    1021  M Rosbrook               Orion Harriers                    55:18
    1022  G Young                  Blyth RC                          55:19
    1023  P Bellamy                Saltwell Harriers                 55:20
    1024  A Wilson-Craw            Claremont RR                      55:20
    1025  H Minorczyk              Chorley AC                        55:23
    1026  T Hannah                 Otley AC                          55:24
    1027  R Macdonald              Bourton RR                        55:24
    1028  P Leach                  Harborough AC                     55:25
    1029  F McCalman               Wesham RR & AC                    55:25
    1030  S Burton                 Notts AC                          55:26
    1031  P O'Hare                 East Cheshire H & Tameside AC     55:31
    1032  R Dickinson              Blyth RC                          55:33
    1033  G Webster                Valley Striders                   55:34
    1034  P Hoxby                  Springfield Striders              55:36
    1035  J Devlin                 Todmorden Harriers                55:38
    1036  S Nesbitt                Morpeth H & AC                    55:43
    1037  W Chidlow                Stafford Harriers                 55:46
    1038  G Horstead               Kingston AC & Polytechnic H       55:49
    1039  M Peggs                  Loftus AC                         55:51
    1040  S Tanner                 Southampton City AC               55:52
    1041  D Shipman                Elvet Striders                    55:54
    1042  A Musgrove               Hartlepool Burn Road H & AC       55:55
    1043  D Spencer                Warrington AC                     55:56
    1044  J Budd                   Hillingdon AC                     55:57
    1045  M Sullivan               Knavesmire Harriers               55:58
    1046  G Hicketts               Stockport H & AC                  56:01
    1047  J Paramor                Manchester YMCA Harriers          56:02
    1048  M Wheelton               Macclesfield H & AC               56:04
    1049  J Brooks                 St Albans Striders                56:05
    1050  C Watson                 Hull Springhead Harriers          56:06
    1051  M Cortvriend             Macclesfield H & AC               56:06
    1052  D Shoesmith              Macclesfield H & AC               56:08
    1053  R Treglown               Aurora Harriers                   56:09
    1054  J Davis                  Verlea AC                         56:10
    1055  D Stewart                Alnwick Harriers                  56:11
    1056  G Lawson                 Manchester H & AC                 56:12
    1057  M Armstrong              Swinton RC                        56:12
    1058  D Paver                  Nestle Rowntree AC-York           56:13
    1059  J Hudson                 Cleethorpes & District AC         56:14
    1060  B Thompson               Bedford & County AC               56:15
    1061  G Howell                 Liverpool H & AC                  56:16
    1062  D Sinclair               Pitsea RC                         56:17
    1063  M Warren                 London Heathside                  56:19
    1064  D Burt                   Aurora Harriers                   56:20
    1065  P Read                   Headington RR                     56:23
    1066  D Matthews               Shildon R & AC                    56:25
    1067  D Stewart                Harlow RC                         56:26
    1068  R Orgill                 Newark AC                         56:27
    1069  J Greaves                The Stragglers                    56:27
    1070  D Richmond               Eye Community Runners             56:28
    1071  J Hewitson               Shildon R & AC                    56:29
    1072  R Devitt                 Shaftesbury Barnet Harriers       56:30
    1073  G Lomas                  Croydon Harriers                  56:31
    1074  J Wallace                Woodford Green W Essex Ladies     56:33
    1075  K F Makin                Horwich RMI H & AC                56:33
    1076  H Bamber                 East Cheshire H & Tameside AC     56:34
    1077  L Roberts                Red Rose RR                       56:35
    1078  R Stevens                Bourne AC                         56:37
    1079  D Rawlinson              Todmorden Harriers                56:40
    1080  S Hutchinson             Darlington H AC                   56:41
    1081  D Ainsley                Middlesbrough & Cleveland H       56:42
    1082  M O'Sullivan             Newton Aycliffe AC                56:42
    1083  T French                 Northbrook AC                     56:43
    1084  R Maxwell                Watford Joggers                   56:44
    1085  M French                 Serpentine RC                     56:46
    1086  C R Lawson               Clayton-Le-Moors Harriers         56:47
    1087  C Rathbone               Harborough AC                     56:49
    1088  K Wright                 Springfield Striders              56:50
    1089  C Waites                 East Hull H & AC                  56:51
    1090  R Blair                  Sunderland Strollers              56:54
    1091  DJ Edwards               Cleethorpes & District AC         56:58
    1092  J Dowsett                Luton United AC                   57:00
    1093  N Allen                  Harlow RC                         57:02
    1094  D Wood                   North Fylde AC                    57:04
    1095  K Black                  Spectrum Striders                 57:07
    1096  M Ludford                Birmingham Rowheath AC            57:10
    1097  P Cawood                 Spectrum Striders                 57:11
    1098  VanAlderwegen            Newark AC                         57:12
    1099  P Carter                 Preston H & AC                    57:14
    1100  J Rickards               Tunbridge Wells Harriers          57:18
    1101  L Greaves                Aurora Harriers                   57:19
    1102  B Hutchinson             Kent AC                           57:22
    1103  R Heslop                 Blaydon H & AC                    57:23
    1104  A Harker                 Boston & District AC              57:24
    1105  B Imber                  Dulwich Runners AC                57:25
    1106  I Munro                  Newton Aycliffe AC                57:27
    1107  K Turner                 Barnet & District AC              57:30
    1108  L Vialls                 Victoria Park Harriers            57:31
    1109  J Mitchell               Blackburn RR                      57:35
    1110  P Flannigan              Pitsea RC                         57:36
    1111  M Lamb                   West Cheshire AC                  57:38
    1112  K Booth                  Todmorden Harriers                57:42
    1113  P Ley                    Trent Park Trotters               57:43
    1114  A Keeler                 Ealing, Southall & Middlesex      57:44
    1115  D Baker                  Coventry Godiva Harriers          57:45
    1116  P McKinley               Victoria Park Harriers            57:46
    1117  K Richardson             Bridlington RR                    57:47
    1118  P Leaver                 Wesham RR & AC                    57:53
    1119  P Johnson                Hartlepool Burn Road H & AC       57:54
    1120  I Wilcock                Nestle Rowntree AC-York           57:54
    1121  C Penn                   The Stragglers                    57:58
    1122  G Sayer                  Eton Manor AC                     58:01
    1123  I Thomas                 Swinton RC                        58:01
    1124  M Freestone              Wreake Runners                    58:02
    1125  C Williams               Kimberley & District Striders     58:02
    1126  P Newman                 Poole AC                          58:02
    1127  G Freeman                St Helens Sutton AC               58:03
    1128  D Mason                  Thorney RC                        58:04
    1129  R Dear                   Spectrum Striders                 58:05
    1130  D Winter                 Sparkhill Harriers                58:08
    1131  M O'Brien                Low Fell RC                       58:11
    1132  J Moore                  Headington RR                     58:14
    1133  J Harker                 Durham City H & AC                58:15
    1134  D Middleton              Newton Aycliffe AC                58:16
    1135  B Higginson              Preston H & AC                    58:18
    1136  T Fawcett                Elvet Striders                    58:22
    1137  A Farley                 East Cheshire H & Tameside AC     58:31
    1138  B Williams               Retford AC                        58:34
    1139  S Green                  Bourne AC                         58:35
    1140  J Davis                  Garden City Joggers               58:36
    1141  K Kaiser                 Horsforth Harriers                58:50
    1142  G Platt                  Chorley AC                        58:55
    1143  A Thompson               Aurora Harriers                   58:57
    1144  M Roberts                Invicta East Kent                 59:06
    1145  B Laud                   Boston & District AC              59:09
    1146  M Mallen                 Crook & District AC               59:11
    1147  R Garrington             Sunderland Strollers              59:12
    1148  A Wilson                 Ealing, Southall & Middlesex      59:17
    1149  B Allman                 Spectrum Striders                 59:23
    1150  J Woodward               Sunderland Strollers              59:27
    1151  J Davies                 Pitsea RC                         59:30
    1152  K Shannon                Audley RC                         59:34
    1153  A Elders                 Low Fell RC                       59:41
    1154  T O'Neill                Victoria Park Harriers            59:45
    1155  P Spray                  Newark AC                         59:58
    1156  P Johnston               Victoria Park Harriers          1:00:01
    1157  G Hughes                 Pitsea RC                       1:00:03
    1158  M Chimecjuck             Blackburn RR                    1:00:04
    1159  A Knight                 Great Western Runners           1:00:07
    1160  M Hall                   Elvet Striders                  1:00:10
    1161  J Mitchell               Kimberley & District Striders   1:00:13
    1162  S Myerscough             Lytham St Annes RR              1:00:15
    1163  S Coey                   Red Rose RR                     1:00:19
    1164  R Maclennan              Orion Harriers                  1:00:24
    1165  C Timpson                East Cheshire H & Tameside AC   1:00:27
    1166  N Groombridge            Trent Park Trotters             1:00:29
    1167  P Goldfinch              Trent Park Trotters             1:00:33
    1168  B Brown                  Durham City H & AC              1:00:36
    1169  J Brant                  Darlington H AC                 1:00:38
    1170  D Rose                   Red Rose RR                     1:00:39
    1171  G Bagguley               Newark AC                       1:00:41
    1172  A Charles                Horsforth Harriers              1:00:46
    1173  D Emmens                 Wesham RR & AC                  1:01:04
    1174  P Roberts                Rochdale Harriers AC            1:01:25
    1175  T Woollard               Grantham AC                     1:01:27
    1176  P Baker                  Macclesfield H & AC             1:01:37
    1177  R Allan                  Wreake Runners                  1:01:41
    1178  K Marsh                  Harlow RC                       1:01:44
    1179  K McCormick              Claremont RR                    1:01:53
    1180  A Purvis                 Elvet Striders                  1:01:53
    1181  P Stevens                Cleethorpes & District AC       1:02:01
    1182  H Thompson               Stockport H & AC                1:02:13
    1183  P Cox                    Valley Striders                 1:02:14
    1184  P Concannon              Sparkhill Harriers              1:02:15
    1185  D Young                  Wesham RR & AC                  1:02:19
    1186  J Shipman                Elvet Striders                  1:02:24
    1187  R Johnson                Kimberley & District Striders   1:02:25
    1188  A Harris                 Eye Community Runners           1:02:27
    1189  E Airson                 Sunderland Strollers            1:02:30
    1190  R Laverick               Chester-Le-Street & Dist AC     1:02:33
    1191  D Stodart                Victoria Park Harriers          1:02:55
    1192  S Woolf                  London Heathside                1:03:02
    1193  J Whitehouse             Audley RC                       1:03:14
    1194  H C Manning              Clayton-Le-Moors Harriers       1:03:18
    1195  D Brunt                  Staffordshire Moorlands AC      1:03:27
    1196  K Hewitt                 Ilkeston RC                     1:03:30
    1197  A Batson                 Blackburn RR                    1:03:31
    1198  M Cartwright             Chiltern Harriers AC            1:03:47
    1199 ?Anthony Davies           St Helens Sutton AC             1:03:52
    1200  A Dwight                 Eye Community Runners           1:04:00
    1201  D Thorley                Audley RC                       1:04:07
    1202  E Lown                   Birtley AC                      1:04:16
    1203  N Cook                   Aurora Harriers                 1:04:42
    1204  P Bates                  Pitsea RC                       1:04:43
    1205  F Grant                  Stafford Harriers               1:04:45
    1206  T Murphy                 Werrington Joggers              1:04:47
    1207  B Loughton               Werrington Joggers              1:04:48
    1208  P Margett                Chesapeake RR                   1:04:57
    1209  G Sankey                 Tunbridge Wells Harriers        1:05:03
    1210  M Knight                 Derby & County AC               1:05:21
    1211  A Rowbottom              Chesapeake RR                   1:05:30
    1212  J Irwin                  St Helens Sutton AC             1:05:42
    1213  B Lock                   Lytham St Annes RR              1:06:28
    1214  M Dilks                  Chesapeake RR                   1:06:32
    1215  B Gaskill                Swinton RC                      1:07:03
    1216  Alan Davies              St Helens Sutton AC             1:07:15
    1217 ?J Sambrook               Pitsea RC                       1:07:30
    1218  K Crooke                 Croydon Harriers                1:07:39
    1219  P Hart                   Leamington C & AC               1:07:50
    1220  K Carey                  Pitsea RC                       1:08:27
    1221  G Woods                  Garden City Joggers             1:08:36
    1222  R Packer                 Red Rose RR                     1:08:52
    1223  J Edmondson              Wreake Runners                  1:09:39
    1224  G Routledge              Heaton Harriers                 1:09:41
    1225  A Lea-Gerrard            Herne Hill Harriers             1:16:26
    1226  D Holt                   Cleethorpes & District AC       1:19:52
    1227  D Joss                   Blackburn RR                    1:21:29

Senior Men -- TEAM RESULTS

NOTE: Unattached and non-counters are DELETED before teams are calculated

  1  Bingley H & AC                    162
                                10  M Croasdale       18  C Moore         
                                20  J Taylor          21  S Brooks        
                                32  C Cariss          61  S Green         
  2  Tipton Harriers                   175
                                16  D Rowan           19  T Graham        
                                26  S Hall            30  S Shepley       
                                33  S Cotton          51  I Pierce        
  3  Morpeth H & AC                    233
                                12  T Wall            25  A O'Brien       
                                28  J Mooney          45  S Platts        
                                58  C Sampson         65  D Flint         
  4  Leeds City AC                     303
                                17  M Hilton          41  M Roscoe        
                                43  G Hull            49  P Dobson        
                                59  S Deakin          94  A Beevers       
  5  Shaftesbury Barnet Harriers       320
                                 3  N Francis         11  E DeJonge       
                                36  J Fitzsimmons     74  T Jackson       
                                91  A Magnall        105  J Trapmore      
  6  Salford H & AC                    377
                                37  E Crowther        42  M Cox           
                                55  D Mason           69  P Leybourne     
                                78  J Jackson         96  D Hale          
  7  Bedford & County AC               469
                                23  M Yelling         53  S Herring       
                                60  N Miller         104  H Lobb          
                               110  R Morley         119  J Lawler        
  8  Belgrave Harriers                 628
                                47  L Hurst           54  A Stewart       
                                62  P Freary         145  R McHarg        
                               158  R Alsop          162  W Cockerell     
  9  Sale Harriers Manchester          704
                                 4  P Green           29  A Williams      
                                76  G Comish          89  R Waters        
                               101  S North          405  D Sutton        
 10  Altrincham AC                     715
                                70  D Norman          82  A Norman        
                                99  N Leigh          107  M Crosby        
                               151  D Rudd           206  P Nichol        
 11  Notts AC                          875
                                14  N Talbot          84  W Speake        
                               175  M Wakefield      180  J Hayden        
                               200  T Woodthorpe     222  S Jennings      
 12  Aldershot Farnham & Dist AC       940
                               100  S Patterson      118  J Aspell        
                               121  P Harwood        140  K Corpes        
                               152  R Batchelor      309  K Donkin        
 13  Oadby & Wigston Legionnaires     1095
                                35  N Mapp            64  R Falkner       
                               124  V Schmitt        236  N Carter        
                               277  C O'Neill        359  J Franklin      
 14  Trafford AC                      1097
                                38  R Gould           81  G Taylor        
                               103  M Hutchinson     197  M Murray        
                               307  V Booth          371  R Byers         
 15  Birchfield Harriers              1126
                                 8  R Birchall        46  J Bouldstridge  
                                52  P Hinch           71  C Warren        
                               299  P Lavell         650  G Timmins       
 16  Thames Hare & Hounds             1141
                                66  A Weir            98  N Altman        
                               214  J Cant           220  L Mathews       
                               260  J Watson         283  M Lynas         
 17  City Of Hull AC                  1216
                               111  S Carmichael     127  C Smales        
                               144  S Rennie         209  D Ricketts      
                               303  G Slater         322  A Hughes        
 18  London Heathside                 1219
                               129  D Rene           157  P Lemmon        
                               168  M Potter         232  R Erikksson     
                               261  R Browne         272  A Mitchell      
 19  Basildon AC                      1347
                                 6  R Denmark         92  S Sterling      
                               198  N Hepple         211  D Carroll       
                               266  G Deacon         574  W Joel          
 20  Ranelagh Harriers                1373
                               120  D Benton         132  J Smith         
                               170  D McDonald       265  P Haarer        
                               317  A Bickerstaff    369  M Lane          
 21  Keighley & Craven AC             1420
                               143  W Smith          166  L Hellawell     
                               177  A Jones          244  J Callaghan     
                               282  C Loftus         408  L Spencer       
 22  Woodford Green W Essex Ladies    1422
                                85  K Murphy         154  J Sear          
                               231  C Brugan         269  T Pamphilon     
                               302  D McKenzie       381  A Coleman       
 23  East Cheshire H & Tameside AC    1425
                                15  G Raven           88  A Jones         
                               310  D Vaughan        313  A Carroll       
                               339  G Matthews       360  M Creighton     
 24  Stourport AC                     1459
                                 9  M Vaux-Harvey    221  R Minton        
                               247  D Hall           316  S Poulton       
                               332  A Millward       334  G Corbett       
 25  St Albans Striders               1546
                                90  S Pullan         183  J Durant        
                               190  M Hamer          254  M Yorwerth      
                               392  S Claridge       437  R Milne         
 26  White Horse Harriers AC          1620
                               114  P Wilson         202  G Felton        
                               237  P McCourt        297  D Wright        
                               355  J Cooke          415  P Jegov         
 27  South London Harriers            1656
                                68  S Major          130  P McTigue       
                               161  B Attwell        390  B Corr          
                               409  D Ogden          498  L Morgan        
 28  Chelmsford AC                    1772
                                72  J Burrell        108  M Sanford       
                               188  A Huckson        273  R Malseed       
                               537  G Chatterton     594  D Collier       
 29  Ealing, Southall & Middlesex     1787
                               139  J Lennox         142  A McGarva       
                               218  D McCrossan      422  D Boyce         
                               425  D Domoney        441  P York          
 30  Wirral AC                        1820
                               135  M Quinn          253  P Peerless      
                               280  C Lindesay       300  A Murphy        
                               396  M Hulmston       456  M Morris        
 31  Mandale H & AC (Cleveland)       1876
                                44  P Lowe           278  B Roberts       
                               348  J Blackett       397  K Carter        
                               402  K Brown          407  P Wilkin        
 32  Liverpool H & AC                 1918
                               165  R Burney         199  K Hatton        
                               258  J McCole         353  P Quine         
                               421  T Clarke         522  N Chester       
 33  Herne Hill Harriers              1968
                               123  I Munt           257  J Zaple         
                               298  P Steen          418  L O'Flaherty    
                               434  S Parocki        438  S Coombes       
 34  Otley AC                         1988
                               189  A Robertshaw     284  D Foster        
                               294  N Cayton         341  N Eccles        
                               401  D Burgess        479  M Hall          
 35  North Fylde AC                   2021
                               241  M Eadie          287  J Barlow        
                               306  J Houghton       365  P Quibell       
                               387  L Endean         435  G Johnson       
 36  Highgate Harriers                2028
                                83  S Snow           117  R Von-Grot      
                               164  N Martyn         345  C Bailey        
                               630  T Temmink        689  R Solomons      
 37  City Of Norwich AC               2095
                               176  B Gibson         204  A Kett          
                               311  I Murray         389  A Nesom         
                               465  J Dungar         550  H Knowles       
 38  Derby & County AC                2112
                                27  M Jubb           314  T Plant         
                               351  J Knibb          382  D Sharman       
                               509  C Toplass        529  D Harrison      
 39  Blackheath Harriers              2256
                               122  R Smith          155  J Bradley       
                               255  R Daniels        426  P Calnan        
                               598  C Fincham        700  B McShane       
 40  Clayton-Le-Moors Harriers        2388
                               242  P Hall           263  I M Greenwood   
                               320  J Harbour        491  A L Passco      
                               526  B Horrocks       546  ND Worswick     
 41  York Acorn RC                    2551
                               226  S Simpson        279  M Kirby         
                               424  M Raynes         485  C Hawxby        
                               542  J Barnes         595  J Duston        
 42  Preston H & AC                   2556
                               252  S Hallas         262  C Shuttleworth  
                               393  A Nixon          516  O Parkington    
                               543  R Kenny          590  G Menzies       
 43  Valley Striders                  2594
                               187  P Briscoe        328  S Webb          
                               344  P Webster        394  M Wrench        
                               640  N Dutton         701  A Hutchinson    
 44  Sunderland H & AC                2655
                               319  M Hill           327  P Gibson        
                               451  B Bosher         492  D Ellis         
                               518  P Redman         548  V Tindle        
 45  Durham City H & AC               2715
                               207  R Hand           281  I Crampton      
                               439  S Marshall       488  S Nesbitt       
                               647  G Davis          653  E Baldwin       
 46  Kent AC                          2717
                                95  L Reilly         315  P Lazo          
                               342  M Barlow         535  P Boxshall      
                               635  A Sellars        795  D Mackay        
 47  Trentham RC                      2810
                               171  S Bazell         335  I Yates         
                               374  S Pyke           417  D Colclough     
                               623  P Tompkinson     890  J Ranford       
 48  Victoria Park Harriers           2821
                               156  J Roche          331  A Lashmar       
                               383  G Bagnall        540  M Penman        
                               583  MitchellSmithT   828  D Robinson      
 49  Reading AC                       2840
                               290  T Munt           338  D Fallon        
                               448  R Disney         505  D Hanna         
                               544  P Gittings       715  J Boyd          
 50  Massey Ferguson RC               2896
                               213  D Clarke         398  S Sheard        
                               455  S Parkes         471  A Bryant        
                               656  D Lee            703  N Chattaway     
 51  Wigan Phoenix                    2941
                               186  P Darbyshire     292  A Eccles        
                               556  P Carroll        579  A Clough        
                               649  C Nightingale    679  V Robinson      
 52  Kingston AC & Polytechnic H      2954
                               267  R Allen          304  M Reed          
                               326  M Maranzano      446  A Lawrence      
                               584  R McDonough     1027  G Horstead      
 53  Spenborough AC                   3001
                               386  T Collins        420  L Warburton     
                               514  M Chandler       527  F Reddington    
                               563  G Patchett       591  M Dransfield    
 54  Loftus AC                        3040
                               184  K Patterson      330  S Kitchen       
                               337  D Parkin         616  S Hardy         
                               694  N Duffield       879  D Horness       
 55  Headington RR                    3077
                               109  G Harris         378  R Thetford      
                               432  J Thorn          688  H Nickau        
                               731  W Atklnson       739  F Howard        
 56  Hallamshire Harriers-Sheffield   3140
                               224  S Cameron        347  P Keen          
                               431  A Raynes         554  J Spencer       
                               631  C Murdoch        953  P Melrose       
 57  Sparkhill Harriers               3231
                               372  P Shipway        413  C Hinks         
                               457  N Stringer       510  A Carroll       
                               717  I Thomas         762  J Goulding      
 58  East Hull H & AC                 3277
                               195  J Rogers         346  T Burgin        
                               490  G Wilkinson      603  K Stephenson    
                               729  T Ware           914  W Eldridge      
 59  Darlington H AC                  3279
                               215  N Orr            350  J Best          
                               459  M Grainger       652  B Wilson        
                               709  R Read           894  P Smith         
 60  New Marske Harriers              3347
                               116  A Stimpson       259  P Welham        
                               587  M Dickinson      625  S Helm          
                               868  D Stimpson       892  I Povey         
 61  Longwood HAC Huddersfield        3391
                               203  A Osbourne       363  G Armitage      
                               464  T Wright         643  I Mitchell      
                               792  M Proctor        926  R Hardcastle    
 62  Elswick Harriers                 3424
                               354  J Bell           380  M Connelly      
                               582  T Hall           691  P Leaf          
                               697  T Hanson         720  R Wilson        
 63  Blaydon H & AC                   3480
                               364  P Walker         577  P Chaffer       
                               613  A Storey         622  B Courtney      
                               632  M Salmon         672  B Robinson      
 64  Houghton & Peterlee AC           3529
                               358  J McDermott      483  F Whitford      
                               502  P Foster         547  T Hall          
                               806  S Leonard        833  L Cunliffe      
 65  Steel City Striders RC           3571
                               235  J Kerr           599  M Wornes        
                               612  H Todd           655  D Birch         
                               699  J Yule           771  D Parry         
 66  Harborough AC                    3722
                               193  P Swaine         399  C Webb          
                               493  S Costall        735  A Hall          
                               885  R Brown         1017  P Leach         
 67  Luton United AC                  3754
                                50  P Farmer         134  M Webster       
                               581  C Stebbings      922  G Thomas        
                               986  R Hardy         1081  J Dowsett       
 68  Middlesbrough & Cleveland H      3762
                               454  M Middleton      460  D Bunn          
                               482  G Baird          609  S Martin        
                               687  G Short         1070  D Ainsley       
 69  Rochdale Harriers AC             3800
                               250  P Scarr          503  I Aitchison     
                               511  D Egan           566  I Stainthorpe   
                               807  R Dalby         1163  P Roberts       
 70  Knavesmire Harriers              3818
                               243  N Strange        463  B Atkinson      
                               524  A Smith          740  A Neale         
                               814  G Huggan        1034  M Sullivan      
 71  Orion Harriers                   3819
                               506  P Filler         562  D Brock         
                               596  G Shaw           634  Q Broadbent     
                               712  J Dawson         809  S Simpole       
 72  Serpentine RC                    3822
                               357  S Hilton         515  P Noble         
                               561  J Hudspith       588  P Ashworth      
                               898  H Shields        903  J Jarvis        
 73  Boston & District AC             3866
                               208  J Pike           239  S North         
                               696  G Johnson        796  M West          
                               834  A Pack          1093  A Harker        
 74  Bourne AC                        3877
                               147  T Honniball      466  R Brown         
                               578  T Wigley         756  D Smith         
                               961  G Wigley         969  G Morris        
 75  Macclesfield H & AC              3891
                               324  D Nolan          532  T Stock         
                               667  P Nolan          777  K Jackson       
                               791  A Webster        800  B MacFadyen     
 76  Northbrook AC                    3981
                               447  R French         592  K Banks         
                               657  T Jordon         730  R O'Shea        
                               765  R Adams          790  A Marshall      
 77  Saltwell Harriers                3981
                               444  F Smith          504  K Wood          
                               686  W Fraser         725  P Mullarkey     
                               745  R Townsend       877  T Forster       
 78  Dulwich Runners AC               4029
                               571  A Sarkar         585  M Mann          
                               682  G Newlands       705  A Murray        
                               728  C Chown          758  K Wood          
 79  Bridlington RR                   4101
                               443  J Potter         481  A Fozzard       
                               685  K Lewis          714  E Knapp         
                               837  J Jackson        941  D Batty         
 80  Elvet Striders                   4162
                               499  P Dunn           608  M Bennett       
                               662  K Wesson         751  A Adams         
                               784  P O'Hara         858  A Scaife        
 81  City Of Bath AC                  4221
                               361  J Beales         659  R Foster        
                               706  R Brigden        804  H Burchard      
                               845  M Jillians       846  B Kent-Payne    
 82  Newark AC                        4253
                               325  S Morton         531  P Downie        
                               565  S Connolly       794  S Saunders      
                               981  I Lloyd         1057  R Orgill        
 83  Wallsend H & AC                  4317
                               452  D Embleton       501  D Anderson      
                               778  P Maddison       788  R Murray        
                               797  K Payne         1001  J Turnbull      
 84  The Stragglers                   4357
                               384  J Emmines        692  S Brazil        
                               754  N Brown          779  M Daly          
                               836  A Pemberton      912  S Daly          
 85  Retford AC                       4376
                               288  P Tallents       403  N Russell       
                               719  S Baguley        963  R Clapperton    
                               995  C McMurray      1008  C Ryan          
 86  Horsforth Harriers               4383
                               333  R Sunley         611  M Springer      
                               727  M Wilkie         829  B Ellis         
                               921  A Davy           962  P Shaw          
 87  Wesham RR & AC                   4407
                               172  A Rowe           533  C Collier       
                               693  A Glasgow        884  P Metcalfe      
                              1018  F McCalman      1107  P Leaver        
 88  Fairlands Valley Spartans        4420
                               376  S Hall           560  P Gale          
                               681  N Waslidge       866  K Perry         
                               932  D Stephenson    1005  D Farthing      
 89  Newton Aycliffe AC               4458
                               291  I Monkman        636  P Milburn       
                               637  C Gibson         872  A Lawrence      
                               951  R Harvey        1071  M O'Sullivan    
 90  Low Fell RC                      4578
                               205  J Archer         225  M McDonald      
                               918  M Clark          968  M Stacey        
                              1120  M O'Brien       1142  A Elders        
 91  St Helens Sutton AC              4587
                               368  C Gerahty        388  A Smith         
                               523  B Graney         992  R Bradshaw      
                              1116  G Freeman       1200  J Irwin         
 92  Wreake Runners                   4775
                               552  T Parker         718  M Whally        
                               801  N Dilks          863  S Garner        
                               887  J Skevington     954  P Birch         
 93  Swinton RC                       4812
                               461  S Doxey          684  M Collins       
                               743  S Bowman         908  S Whittle       
                               970  P Adams         1046  M Armstrong     
 94  Stafford Harriers                4943
                               615  S Ruane          755  K Jellyman      
                               808  J Charter        823  M Bradbury      
                               916  R Clay          1026  W Chidlow       
 95  Springfield Striders             5007
                               551  V Spain          606  M Healey        
                               853  P Harris         897  R Rodie         
                              1023  P Hoxby         1077  K Wright        
 96  Kimberley & District Striders    5077
                               539  S Beck           639  N Langham       
                               811  D James          824  K Rogers        
                              1114  C Williams      1150  J Mitchell      
 97  Todmorden Harriers               5150
                               223  R Branigan       747  M Anderton      
                               987  R Glover        1024  J Devlin        
                              1068  D Rawlinson     1101  K Booth         
 98  Eye Community Runners            5333
                               671  E O'Rielly       857  I Peel          
                               878  M Martin         888  T Gray          
                               980  A Purdy         1059  D Richmond      
 99  Sunderland Strollers             5377
                               648  P Dixon          832  G Clazey        
                               838  R Bowman         976  S Ramsden       
                              1004  P Watson        1079  R Blair         
100  Claremont RR                     5610
                               753  C Nelson         839  B Hull          
                               855  D Saunders       982  D Kear          
                              1013  A Wilson-Craw   1168  K McCormick     
101  Cleethorpes & District AC        5638
                               733  P Hallam         757  A Gristwood     
                               850  J Green         1048  J Hudson        
                              1080  DJ Edwards      1170  P Stevens       
102  Red Rose RR                      5674
                               874  D Tolson         891  D Hooton        
                               928  S Utting         949  D McKenna       
                               966  R Leeland       1066  L Roberts       
103  Pitsea RC                        5691
                               620  J Russell        875  P Maclaughlin   
                               906  S Bird          1051  D Sinclair      
                              1099  P Flannigan     1140  J Davies        
104  Spectrum Striders                5922
                               677  N Garnett        819  A Peers         
                              1084  K Black         1086  P Cawood        
                              1118  R Dear          1138  B Allman        
105  Trent Park Trotters              6001
                               827  K Davies         841  T Scott         
                               920  J Pitt          1102  P Ley           
                              1155  N Groombridge   1156  P Goldfinch     
106  Aurora Harriers                  6071
                               865  D Turnbull       889  I Hayden        
                              1042  R Treglown      1053  D Burt          
                              1090  L Greaves       1132  A Thompson      
107  Tunbridge Wells Harriers         6080
                               915  P Radford        948  D Palfrey       
                               957  A Cheek          974  J Fuller        
                              1089  J Rickards      1197  G Sankey