Meanwood Trail Race

Saturday 8th April 2006

Provisional Results

Corrected 10th April 2006


Race Race FirstName   LastName       Club                 Time  Age Group Pos Prev
pos  No.                                                                  in  Races
                                                                          Grp
  1  544  Chris       Miller         Harrogate Harriers   43.23  23   M    1    1
  2  477  Richard     Pattinson      Pudsey & Bramley     44.19  41  M40   1    3
  3  586  Willy       Smith          Keighley & Craven AC 44.34  30   M    2    2
  4  593  Ian         Nixon          Doss AC              44.40  23   M    3    0
  5  597  James       Franklin       Abbey Runners        45.23  29   M    4    1
  6  381  Shane       Green          Pudsey & Bramley     45.56  41  M40   2    2
  7  567  Andy        Brown          Bingley Harriers     46.19  34   M    5    1
  8  284  Dave        Parker         Harrogate Harriers   46.33  41  M40   3    1
  9  542  Brian       Goodison       Abbey Runners        46.39  51  M50   1    3
 10  525  Jason       Hemsley        Pudsey & Bramley     47.04  37   M    6    6
 11  558  Will        Kaye           White Rose Tri       47.17  35   M    7    1
 12  392  Trevor      Gray           Nidd Valley          47.21  43  M40   4    0
 13  554  Crawford    Oliphant       Pudsey & Bramley     47.35  34   M    8    2
 14  302  Jamie       Hutchinson     Ilkley Harriers      47.41  35   M    9    3
 15  604  Niall       Bourke         Pudsey & Bramley     47.42  25   M   10    0
 16  561  David       Shaw           Keighley & Craven AC 48.03  38   M   11    0
 17  320  Nick        Richardson     Ilkley Harriers      48.12  33   M   12    1
 18  562  Dave        Smith          Pickering RC         48.16  36   M   13    0
 19  521  Peter       Branney        Kirkstall Harriers   48.21  26   M   14    0
 20  215  Rogan       Ashton         Pudsey Pacers        48.37  36   M   15    1
 21  616  Robert      Samuels        Pudsey Pacers        48.39  46  M40   5    3
 22  581  Tim         Ashelford      Ilkley Harriers      48.54  42  M40   6    2
 23  424  Ben         Stevens        Ilkley Harriers      49.06  18   M   16    0
 24  575  Lisa        Mawer          Bingley Harriers     49.15  37  F35   1    2
 25  546  Peter       McNamara       U/A Wakefield        49.41  47  M40   7    2
 26  363  Harry       Dowdell        Nidd Valley          49.44  47  M40   8    1
 27  602  Jason       Westmoreland   Rothwell Harriers    49.49  38   M   17    6
 28  442  David       Bacon          U/A LS9              49.53  36   M   18    0
 29  623  Paul        Crabtree       Keighley & Craven AC 50.16  38   M   19    0
 30  232  Stephen     Wood           Pudsey Pacers        50.20  37   M   20    0
 31  213  Mark        Garnett        U/A Otley            50.22  39   M   21    2
 32  463  Stephen     Moran          Northern Vets        50.27  51  M50   2    1
 33  603  Robert      Hamilton       Ilkley Harriers      50.44  50  M50   3    1
 34  550  Dave        Bancroft       Halifax Harriers     50.57  21   M   22    0
 35  340  Will        Dyson          U/A York             51.02  38   M   23    0
 36  230  James       Kennedy        Otley AC             51.06  32   M   24    0
 37  596  Rob         Weston         Skyrac               51.09  34   M   25    0
 38  366  John        Picknett       U/A Bingley          51.16  38   M   26    0
 39  323  Lawrence    Basham         Ilkley Harriers      51.19  34   M   27    0
 40  241  Duncan      Asquith        Skyrac AC            51.31  48  M40   9    5
 41  587  Russell     Fairhurst      Keighley & Craven AC 51.41  42  M40  10    0
 42  505  James       Midgley        Erewash Valley RC    51.47  34   M   28    0
 43  566  Jim         Wheldon        Pudsey Pacers        51.49  53  M50   4    2
 44  571  Pauline     Munro          Bingley Harriers     52.02  37  F35   2    1
 45  470  David       Alcock         U/A LS4              52.03  29   M   29    0
 46  605  Graham      Anderson       FRA                  52.11  23   M   30    0
 47  206  Andrew      Cutts          Valley Striders      52.15  44  M40  11    8
 48  543  Brian       Miller         Harrogate Harriers   52.17  50  M50   5    1
 49  500  Finn        Dudaniec       North York Moors     52.18  30   M   31    0
 50  565  Jonathon    Hendry         Leeds & Bradford Tri 52.22  40  M40  12    1
 51  355  Ian         Kitching       U/A LS16             52.32  43  M40  13    0
 52  564  Geoffrey    Howard         Ilkley Harriers      52.35  62  M60   1    2
 53  222  Jonathon    Lester         Skyrac AC            52.52  50  M50   6    3
 54  400  Raymond     McArthur       Meltham AC           52.57  54  M50   7    2
 55  250  Richard     Bewell         U/A Wetherby         53.11  43  M40  14    0
 56  578  Phillip     Davis          Doss AC              53.24  40  M40  15    0
 57  212  David       Spink          Kirkstall Harriers   53.51  46  M40  16    5
 58  401  Kevin       Nicholas       Dragon Sports        53.56  42  M40  17    0
 59  493  Rob         Seymour        Harrogate Harriers   54.01  17   M   32    0
 60  429  Graham      Breeze         Skyrac AC            54.03  61  M60   2    2
 61  247  Dave        Burdon         Pudsey Pacers        54.20  50  M50   8    1
 62  569  Damian      Burras         Skyrac AC            54.27  44  M40  18    2
 63  536  Rachel      Mackie         Abbey Runners        54.34  33   F    1    3
 64  231  Glenn       Leedham        Keighley & Craven    54.49  38   M   33    0
 65  339  Simon       Knowles        U/A LS8              54.57  34   M   34    0
 66  409  Naomi       Sharratt       Stainland Lions      55.00  36  F35   3    0
 67  261  Ian         Thornham       Stainland Lions      55.12  40  M40  19    0
 68  353  Tim         Edwards        Leeds & Bradford Tri 55.15  39   M   35    0
 69  445  Chris       Brown          U/A LS20             55.15  48  M40  20    1
 70  245  Richard     Lions          Idle AC              55.16  48  M40  21    0
 71  292  Mark        Lester         U/A Bradford         55.18  27   M   36    1
 72  495  Stephen     Mitchell       Pudsey Pacers        55.35  38   M   37    0
 73  469  Steve       Hall           FRA                  55.52  46  M40  22    4
 74  436  Simon       Maskill        Kippax Harriers      56.13  32   M   38    1
 75  356  Christopher Dawson         Pudsey & Bramley     56.23  43  M40  23    0
 76  253  Mark        Latham         Bingley Harriers     56.32  46  M40  24    2
 77  598  Nick        Jevons         Owls AC              56.45  29   M   39    0
 78  580  Stephen     Jakeman        Doss AC              56.52  43  M40  25    0
 79  443  Peter       Rawnsley       Skyrac AC            56.57  57  M50   9    6
 80  458  Martin      Thompson       Spenborough          56.58  43  M40  26    0
 81  450  David       Kirk           Pudsey Pacers        57.04  42  M40  27    5
 82  607  Tal         Spiegel        Valley Striders      57.12  35   M   40    0
 83  624  Robert      Scott          U/A LS29             57.27  28   M   41    0
 84  599  John        Garrad         U/A Shipley          57.32  45  M40  28    1
 85  560  Malcolm     Coles          Skyrac AC            57.33  65  M60   3    3
 86  297  Peter       Wade           Skyrac AC            57.35  52  M50  10    2
 87  202  Andy        Coombs         Leeds & Bradford Tri 57.51  43  M40  29    0
 88  332  Andrew      Settle         Kippax Harriers      57.53  41  M40  30    0
 89  382  Angela      Srivastava     Ilkley Harriers      58.00  38  F35   4    1
 90  584  Peter       Bates          Leeds City           58.06  54  M50  11    9
 91  610  Phill       Routh          Idle AC              58.10  46  M40  31    0
 92  528  Tony        Ledwaba-ChapmanNidd Valley RR       58.11  63  M60   4    0
 93  223  Mike        Deacon         Nidd Valley          58.14  43  M40  32    2
 94  577  Sam         Galloway       U/A LS28             58.16  34   M   42    0
 95  549  Graham      Hopkinson      Horsforth Harriers   58.22  49  M40  33    6
 96  240  Owen        Henriksen      U/A Sheffield        58.34  43  M40  34    1
 97  557  Tracey      Kaye           White Rose Tri       58.39  35  F35   5    0
 98  601  David       Smart          Leeds & Bradford Tri 58.44  58  M50  12    1
 99  556  Lionel      Theobald       Kippax Harriers      58.49  45  M40  35    3
100  591  John        Buddle         Baildon Runners      58.59  44  M40  36    4
101  364  Rob         Calver         LUUCCC               59.03  34   M   43    1
102  494  Joel        Giddings       U/A LS8              59.05  34   M   44    0
103  362  Mark        David          Nidd Valley          59.06  42  M40  37    0
104  277  Fraser      Hardy          Keighley & Craven    59.07  41  M40  38    0
105  347  David       Weight         U/A LS8              59.08  42  M40  39    2
106  396  Bryan       Willis         U/A LS16             59.12  43  M40  40    2
107  427  Nigel       Thomas         Meltham AC           59.19  45  M40  41    0
108  502  Richard     Fawthrop       Stainland Lions      59.24  35   M   45    0
109  508  Damian      Holt           Horsforth Harriers   59.42  52  M50  13    1
110  398  Vicky       Fuller         U/A Ilkley           59.53  27   F    2    1
111  311  John        Hutchinson     Kirkstall Harriers   59.54  58  M50  14    6
112  619  Alans       Seemann        U/A LS6              59.59  31   M   46    0
113  312  Mark        Preston        Stainland Lions      60.00  42  M40  42    3
114  588  Tahir       Akhtar         U/A LS7              60.01  48  M40  43    0
115  585  Mark        Swinden        Tadcaster Harriers   60.04  50  M50  15    2
116  462  Mark        Bullock        U/A LS11             60.05  41  M40  44    0
117  572  Steve       Turner         Stainland Lions      60.07  41  M40  45    1
118  480  Nigel       Higgins        Stainland Lions      60.13  39   M   47    0
119  573  Alan        Harman         Thirsk & Sowerby     60.21  48  M40  46    1
120  553  Amanda      Finney         Harrogate Harriers   60.25  44  F35   6    0
121  236  John        Duffey         Airecentre Pacers    60.34  36   M   48    1
122  532  Gill        Myers          U/A LS21             60.35  46  F45   1    2
123  537  Michael     Jones          St Bedes             60.36  48  M40  47    0
124  211  Joanne      Belcher        Idle AC              60.40  34   F    3    1
125  464  Andrew      Armstrong      St Bedes             60.44  25   M   49    1
126  611  Sue         Fulton         Bingley Harriers     60.50  47  F45   2    1
127  275  Christopher Taylor         U/A Huddersfield     60.52  29   M   50    0
128  372  Jeff        Hignett        Rossendale Harriers  61.03  56  M50  16    4
129  455  Peter       McGouran       Otley AC             61.06  49  M40  48    1
130  433  Mark        Woodhead       U/A LS6              61.09  42  M40  49    2
131  379  Richard     Thomas         Kirkstall Harriers   61.12  44  M40  50    3
132  370  Serena      Blackburn      Horsforth Harriers   61.14  41  F35   7    6
133  342  Stephen     Purnell        Tadcaster Harriers   61.22  41  M40  51    0
134  522  Peter       Scaife         Abbey Runners        61.31  45  M40  52    0
135  294  Bryan       Websdale       Ilkley Harriers      61.33  35   M   51    1
136  367  Ansar       Farook         Stainland Lions      61.39  30   M   52    0
137  467  Paul        Cotterill      U/A LS18             61.41  53  M50  17    3
138  527  Robert      Bowie          U/A Bradford         61.44  37   M   53    0
139  465  Dave        Armstrong      St Bedes             61.46  57  M50  18    0
140  499  Sarah       Normington     U/A LS19             61.54  27   F    4    0
141  547  Chris       Gooder         Stainland Lions      61.55  58  M50  19    0
142  235  Christopher Shipman        U/A Newcastle        62.00  34   M   54    0
143  594  Keith       Wood           Ilkley Harriers      62.08  44  M40  53    2
144  321  Jonathon    Tindall        Ilkley Harriers      62.18  39   M   55    0
145  257  Simon       Smith          Nidd Valley          62.19  36   M   56    0
146  541  Michael     Smith          U/A LS16             62.27  64  M60   5    0
147  360  Helena      Deeney         Ilkley Harriers      62.30  36  F35   8    1
148  306  Mark        Robinson       Chapel Allerton RR   62.31  32   M   57    1
149  403  Simon       Hogan          Stainland Lions      62.33  36   M   58    1
150  386  Thomas      Sparke         U/A LS15             62.38  21   M   59    0
151  457  Fran        Whitworth      Meltham AC           62.44  36  F35   9    1
152  430  Sara        Riley          Leeds & Bradford Tri 62.55  42  F35  10    0
153  622  Sean        Conway         U/A LS27             62.59  36   M   60    0
154  233  Faye        Leedham        Keighley & Craven    63.03  30   F    5    0
155  265  David       Waite          Stainland Lions      63.07  41  M40  54    1
156  243  Stuart      Lancaster      U/A LS6              63.16  36   M   61    0
157  592  Mark        Wilkinson      Keighley & Craven AC 63.18  36   M   62    1
158  296  Gavin       McLean         U/A Harrogate        63.23  38   M   63    0
159  271  Steve       Calder         Abbey Runners        63.30  42  M40  55    1
160  281  Tony        Robertson      Sudbury Court        63.32  49  M40  56    2
161  276  Sue         Sunderland     U/A LS17             63.36  45  F45   3    0
162  503  Alan        Stainer        Wakefield            63.48  58  M50  20    7
163  349  Jim         Towers         Nidd Valley          63.50  56  M50  21    6
164  246  Sima        Goldsmith      U/A LS21             63.56  37  F35  11    1
165  218  Simon       Hill           Wetherby Runners     64.16  29   M   64    0
166  517  Richard     Tonks          U/A Ilkley           64.28  25   M   65    0
167  590  Emma        Hinkles        Baildon Runners      64.29  28   F    6    0
168  440  Diane       Wood           Pudsey Pacers        64.30  39  F35  12    0
169  538  Peter       Yates          Leeds & Bradford Tri 64.35  58  M50  22    7
170  609  Dave        Jones          U/A LS6              64.40  44  M40  57    1
171  471  Theresa     Duckett        Horsforth Harriers   64.41  36  F35  13    2
172  481  Michael     Lalley         Rothwell Harriers    64.44  59  M50  23    6
173  475  Lorraine    Naylor         Stainland Lions      64.48  35  F35  14    0
174  589  Paul        Naylor         U/A LS28             64.57  28   M   66    0
175  219  Tracy       Almond         Chapel Allerton RR   65.10  33   F    7    1
176  404  Keith       Briggs         U/A LS4              65.31  33   M   67    0
177  423  Victoria    Stevens        Ilkley Harriers      65.32  17   F    8    0
178  237  Sarah       McBrinn        Otley AC             65.33  37  F35  15    0
179  582  James       Waddington     U/A LS21             65.45  40  M40  58    1
180  513  Doug        Scott          York Acorn           65.47  59  M50  24    1
181  606  Kevin       Harrison       U/A LS15             66.03  36   M   68    0
182  298  Helen       Wade           Skyrac AC            66.07  20   F    9    0
183  405  Peter       Hey            Kirkstall Harriers   66.14  53  M50  25    7
184  548  Becky       Malby          Ilkley Harriers      66.20  41  F35  16    0
185  523  Andrew      Burns          Kippax Harriers      66.22  64  M60   6    2
186  518  Clive       Siddall        Stainland Lions      66.25  44  M40  59    0
187  504  Anna        Thomas         LUUCCC               66.26  24   F   10    1
188  514  Michael     Tasker         York Acorn           66.34  64  M60   7    0
189  535  Graham      Brown          U/A LS28             66.38  52  M50  26    0
190  563  Mick        Dowling        U/A LS19             66.47  55  M50  27    0
191  395  Judy        Nicholson      East Hull Harriers   66.48  51  F45   4    0
192  384  Jeanette    Wilson         East Hull Harriers   66.52  39  F35  17    1
193  498  Jane        Howard         Baildon Runners      66.53  37  F35  18    0
194  385  Mark        Woolley        U/A LS27             66.54  44  M40  60    0
195  260  Robert      Sweeting       Nidd Valley          66.57  57  M50  28    1
196  620  Stuart      Anderson       Wakefield            67.01  68  M60   8    4
197  328  Graham      Walton         U/A Bradford         67.17  51  M50  29    2
198  608  Jenny       Clink          Sale Harriers        67.22  26   F   11    0
199  343  Fiona       Wilson         Thirsk & Sowerby     67.27  35  F35  19    2
200  375  Linda       Murgatroyd     Stainland Lions      67.29  38  F35  20    0
201  376  Trevor      Murgatroyd     Stainland Lions      67.30  44  M40  61    0
202  305  Heidi       Davys          Dragon Sports        67.31  29   F   12    0
203  374  Andrea      Normington     Wetherby Runners     67.32  44  F35  21    0
204  252  Rhys        North          Bingley Harriers     67.38  42  M40  62    3
205  492  Mark        Seymour        Harrogate Harriers   67.41  45  M40  63    0
206  497  Nicola      Thorpe         Thirsk & Sowerby     68.02  40  F35  22    0
207  289  Alan        Gibson         Stainland Lions      68.07  43  M40  64    0
208  227  Laura       Brook          Idle AC              68.13  45  F45   5    2
209  614  Zoe         Ridgeway       U/A LS17             68.14  28   F   13    0
210  506  Vincent     Murphy         St Bedes             68.30  42  M40  65    1
211  319  Helen       Thorpe         U/A LS5              68.38  29   F   14    0
212  438  Barry       Sinar          Ackworth RR          69.01  63  M60   9    1
213  268  Sarah       Skitt          Horsforth harriers   69.03  30   F   15    0
214  441  Callum      Clifford       U/A LS7              69.04  31   M   69    0
215  351  Bernadette  Gibbons        Ilkley Harriers      69.05  52  F45   6    3
216  444  Paul        Wallis         Stainland Lions      69.11  30   M   70    1
217  399  Fiona       McArthur       Meltham AC           69.16  54  F45   7    2
218  612  Tom         Ridgeway       U/A LS17             69.26  32   M   71    0
219  426  Ruth        Thomas         Meltham AC           69.28  42  F35  23    0
220  474  Stella      Cross          Abbey Runners        69.29  47  F45   8    3
221  295  Philip      Twigg          U/A LS21             69.32  51  M50  30    0
222  476  Diane       Streets        Airecentre Pacers    69.33  44  F35  24    3
223  263  Danny       Smith          U/A LS8              69.48  43  M40  66    0
224  394  Frank       Jones          U/A LS6              70.02  44  M40  67    1
225  310  Keith       Walker         U/A LS29             70.17  68  M60  10    1
226  570  Jo          Wood           U/A Bingley          70.23  28   F   16    0
227  507  Ruth        Murphy         St Bedes             70.32  43  F35  25    3
228  468  Frank       Zagajewski     U/A LS18             70.36  38   M   72    1
229  324  Jemma       Basham         Ilkley Harriers      70.38  28   F   17    0
230  600  Kevin       Siplinl        Goole Viking Striders70.41  42  M40  68    0
231  330  Ian         Hill           U/A LS16             70.44  60  M60  11    1
232  501  Angela      Fawthrop       Stainland Lions      70.45  36  F35  26    0
233  439  Mark        Norris         U/A LS6              70.49  28   M   73    0
234  449  Tom         Parry          U/A LS13             70.52  58  M50  31    0
235  415  Peter       Ingham         Aire Valley Runners  71.12  54  M50  32    0
236  487  Roger       Wilson         Abbey Runners        71.13  61  M60  12    3
237  269  Jayne       Chappell       UK Net Runners       71.21  48  F45   9    1
238  270  Martin      Walker         UK Net Runners       71.22  40  M40  69    1
239  380  Judy        Greenwood      Nidd Valley          71.24  47  F45  10    0
240  344  Karen       McIntosh       U/A Bury             71.30  48  F45  11    1
241  345  John        McIntosh       Rossendale Harriers  71.33  48  M40  70    4
242  331  Elizabeth   Walker         U/A Bradford         71.40  36  F35  27    0
243  473  Debra       Munoz          U/A Bradford         71.47  46  F45  12    0
244  251  John        Marlow         U/A LS16             71.53  52  M50  33    2
245  369  Terence     Hutchinson     U/A LS13             71.54  61  M60  13    0
246  408  Alan        Lashbrook      Stainland Lions      71.55  40  M40  71    1
247  335  Alex        Marland        U/A Bolton           71.59  28   M   74    0
248  425  Sue         Stevens        Ilkley Harriers      72.03  53  F45  13    2
249  393  Janette     Freeman        Leeds & Bradford Tri 72.07  38  F35  28    1
250  417  Katherine   Penrose        Kippax Harriers      72.13  53  F45  14    0
251  226  Amy         Wright         Idle AC              72.18  28   F   18    0
252  397  Melanie     Rainford       Stainland Lions      72.19  29   F   19    0
253  615  Jacqueline  Northern       Stainland Lions      72.19  40  F35  29    0
254  460  Ronald      Davies         Ackworth RR          72.20  62  M60  14    1
255  272  Pat         Kirby          Thirsk & Sowerby     72.26  56  F55   1    1
256  317  Liz         Graham         U/A LS16             72.30  33   F   20    0
257  412  Mike        Mahoney        St Bedes             72.38  70  M60  15    0
258  239  Clare       Daniel         U/A Sheffield        72.51  43  F35  30    2
259  545  Karen       Mosby          U/A LS17             72.52  30   F   21    0
260  579  Luke        Turnbull       U/A LS6              72.54  34   M   75    0
261  341  Allison     Stone          Kippax Harriers      73.04  35  F35  31    0
262  220  Arthur      Wood           Pudsey Pacers        73.37  56  M50  34    2
263  454  Ursula      McGouran       Otley AC             73.39  47  F45  15    0
264  555  Antonio     Cardinale      Otley AC             73.41  50  M50  35    4
265  479  Susan       Manning        Stainland Lions      73.55  36  F35  32    0
266  576  Jackie      Garnett        U/A LS21             74.09  34   F   22    0
267  266  Diane       Waite          Stainland Lions      74.09  41  F35  33    1
268  318  John        Wallace        U/A LS9              74.10  39   M   76    0
269  448  Maris       Waterhouse     U/A Guisley          74.15  41  F35  34    1
270  530  Lance       Gardner        U/A Wakefield        74.20  45  M40  72    0
271  204  Susan       Hoernig        U/A Harrogate        74.23  41  F35  35    2
272  559  Roger       Dawson         Skyrac AC            74.44  59  M50  36    0
273  291  Paul        Lowrey         U/A LS27             75.07  37   M   77    0
274  290  Gillian     Lowrey         U/A LS27             75.07  36  F35  36    0
275  431  Roy         Barton         U/A LS7              75.32  42  M40  73    0
276  373  Cath        Hignett        Rossendale Harriers  75.36  49  F45  16    1
277  421  Brian       Cooper         Wakefield            76.29  68  M60  16    0
278  437  Anne        Briggs         Ilkley Harriers      76.42  39   M   78    0
279  461  Judi        Evans          St Bedes             76.45  43  F35  37    0
280  519  Malcolm     Sharp          Baildon Runners      77.16  64  M60  17    0
281  264  Ray         Ashworth       U/A LS20             77.19  49  M40  74    0
282  451  Cheryl      Kirby          Thirsk & Sowerby     77.26  47  F45  17    0
283  432  Eme         Musgrove       U/A LS7              77.32  27   F   23    0
284  486  Alan        Scholey        Ackworth RR          77.34  49  M40  75    6
285  358  Jo          Coombs         Leeds & Bradford Tri 77.48  42  F35  38    0
286  273  Leonie      Sharp          U/A LS21             77.54  34   F   24    0
287  333  Raymond     Broadhead      Pudsey Pacers        77.58  55  M50  37    1
288  389  Hannah      Peacock        Otley AC             78.35  27   F   25    1
289  516  Debbie      Jukes          U/A Ilkley           79.05  40  F35  39    0
290  371  Caroline    Thomas         U/A LS6              79.05  29   F   26    0
291  322  Jonathon    Taylor         Stainland Lions      79.09  32   M   79    0
292  485  Julian      Morton         U/A Liversedge       79.13  50  M50  38    0
293  478  Maurice     Lewis          Kirkstall Harriers   79.16  55  M50  39    6
294  490  Michael     Bednall        Rothwell Harriers    79.35  52  M50  40    4
295  304  Arthur      James          Pudsey Pacers        79.49  70  M60  18    0
296  361  Ann         Martin         Kippax Harriers      80.07  54  F45  18    0
297  583  Anya        Dunford        U/A LS21             80.22  37  F35  40    1
298  234  Julia       Spittle        Swaledale RR         80.34  52  F45  19    2
299  283  Richard     Higgins        U/A LS6              80.39  38   M   80    1
300  574  Stephen     Baines         U/A LS17             80.40  38   M   81    0
301  551  Derek       Martin         Abbey Runners        80.41  59  M50  41    7
302  288  Carol       Lord           Stainland Lions      80.42  45  F45  20    1
303  447  Jane        Wood           U/A Otley            80.50  38  F35  41    0
304  293  Rachel      Websdale       Ilkley Harriers      80.53  37  F35  42    1
305  244  Lesley      Henderson      Stainland Lions      80.54  56  F55   2    1
306  354  Geraldine   Sutcliffe      Abbey Runners        80.58  37  F35  43    0
307  515  Michelle    Jordan         U/A LS8              81.16  46  F45  21    0
308  418  Caroline    Jordan         Abbey Runners        81.21  30   F   27    0
309  621  Helen       Webster        U/A LS17             81.34  39  F35  44    0
310  617  Jim         Underhill      U/A LS7              81.54  28   M   82    0
311  618  Jenna       Johnstone      U/A LS7              81.54  26   F   28    0
312  377  Isaac       Dell           Abbey Runners        81.58  51  M50  42    2
313  520  Michael     Dodd           U/A LS7              82.34  36   M   83    0
314  325  Amanda      Parnaby        Ilkley Harriers      82.43  49  F45  22    3
315  348  Lyn         Eden           Nidd Valley          82.47  61  F55   3    6
316  285  Judith      Greenwood      Stainland Lions      82.49  59  F55   4    0
317  414  Helen       Learoyd        Stainland Lions      82.53  51  F45  23    1
318  531  Sharon      Broadley       U/A Huddersfield     82.56  43  F35  45    0
319  390  Lisa        Holroyd        Peel RR              82.59  23   F   29    0
320  533  Zoe         Earnshaw       U/A LS27             83.26  30   F   30    0
321  301  Patricia    Pitts          U/A Halifax          83.44  57  F55   5    2
322  613  Mark        Saville        Fellendale           84.41  44  M40  76    7
323  205  Barry       Robson         U/A Harrogate        84.43  56  M50  43    3
324  453  Clara       Ong            U/A LS7              84.48  30   F   31    0
325  388  Fran        Robson         Abbey Runners        85.25  38  F35  46    0
326  274  Avis        Moss           U/A Huddersfield     86.12  59  F55   6    0
327  279  Andrea      Conning        U/A Halifax          86.32  57  F55   7    0
328  428  David       Kopinshek      U/A LS20             87.34  41  M40  77    0
329  459  Joyce       Robinson       Kippax Harriers      87.41  63  F55   8    0
330  488  Pamela      Sherlock       Thirsk & Sowerby     87.55  63  F55   9    1
331  456  Sarah       Freeman        David lloyd          89.08  39  F35  47    0
332  595  Clara       Thewliss       U/A LS10             90.44  29   F   32    0
333  552  Samuel      Black          Abbey Runners        90.50  60  M60  19    3
334  529  John        Blenkinsop     Billingham Marsh HH 101.08  45  M40  78    0
335  482  Hannah      Morton         U/A Liversedge      104.40  21   F   33    0
336  484  Rebecca     Heywood        U/A Liversedge      104.40  21   F   34    0
337  510  Julia       Newsome        Stainland Lions     106.02  48  F45  24    0
338  446  Avril       Smith          Stainland Lions     115.40  59  F55  10    0


     Look out for entry forms for the Harewood Trail Race on Sunday 8 October.
     Next year's Meanwood Trail Race - date to be agreed

     Thanks to your efforts we have raised just over 1,000 for Lineham
     Farm Children's Centre, bringing the total for 6 years to over 4,200.